۹ فروردین ۱۴۰۲، ۸:۱۸
کد خبرنگار: 877
کد خبر: 85068663
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

راه ارتباطی خلخال - سرچم زیرپوشش تلفن همراه و اینترنت قرار گرفت

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با نصب و راه‌اندازی ۲ دستگاه تجهیزات آنتن بی تی اس در مسیر راه ارتباطی خلخال- فیروزآباد - سرچم این محور ارتباطی اصلی شهرستان خلخال زیرپوشش امواج تلفن همراه و اینترنت قرار گرفت.

شهریار سرداری روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با افتتاح ۲ سایت تقویت امواج تلفن همراه و اینترنت در مسیر جاده خلخال به فیروزآباد سه سامانه ارتباطی روستایی از جمله سامانه‌های روستای آل‌هاشم سفلی،آل‌هاشم علیا و یلوجه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این پروژه‌های مخابراتی در راستای اجرای برنامه‌های ستاد کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل افتتاح شد ، افزود: در مجموع برای راه‌اندازی این پنج سایت اعتباری بالغ بر ۱۵۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۴۳ روستای شهرستان خلخال فاقد امکانات دریافت امواج تلفن همراه و استفاده از اینترنت پرسرعت هستند، گفت: با نصب و راه‌اندازی تجهیزات جدید تمام روستاهای باقیمانده خلخال تا پایان شهریور امسال از اینترنت پرسرعت و تلفن همراه بهره‌مند خواهند شد.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی هم در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: بر اساس قول مساعد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل تا پایان شهریورماه سال جاری ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان خلخال زیرپوشش تلفن همراه و همچنین اینترنت پرسرعت قرار خواهد گرفت.

سیدغنی نظری اظهار کرد: علاوه بر افتتاح پنج سایت مخابراتی، تا پایان اردیبهشت ماه از پنج سایت مخابراتی در روستاهای فاقد امکانات دریافت امواج تلفن همراه و اینترنت از جمله آق بلاغ کرد، زاویه جعفرآباد و دودل آغاز خواهد شد.

وی بهره‌مندی از امکانات ارتباط جمعی به ویژه تلفن همراه و اینترنت را از جمله مطالبات به حق مردم منطقه جنوب استان اردبیل اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود وعده‌های داده شده به مردم خلخال در سفرهای مختلف مسئولان کشوری و استانی به این شهرستان از جمله راه‌اندازی سامانه‌های ارتباطی عملیاتی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha