افزایش دو برابری سفرهای جامعه ایثارگری/ ضرورت توسعه نظام اردویی و گردشگری ایثارگران

تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جریان نظارت ستادی در مشهد مقدس از افزایش ۱۰۰ درصدی سفرهای ایثارگران خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه ایثار، سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به هدف‌گذاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در توسعه و افزایش سفرهای جامعه ایثارگری، گفت: تعداد سفرهای ایثارگران در دوره جدید دو برابر شده و از سال گذشته با توجه به مساعد شدن شرایط و کاهش اپیدمی کرونا استقبال از سفرها نیز افزایش یافته است.

معاون رئیس جمهوری افزود: برای ایثارگران با توجه به ساختار سنی آنها دو نیاز عمده مطرح است که اولی نیاز به خدمات درمانی و دیگری سفر و سیاحت بوده و تامین این نیازمندی‌ها از برنامه‌های قطعی بنیاد شهید و امور ایثارگران محسوب می‌شود. بنابراین به توسعه نظام اردویی و سفر ایثارگران نیاز داریم تا زنجیره خدمات کامل شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات مناسب در حوزه سفر و اردو به جامعه ایثارگری، گفت: امروز حوزه نرم‌افزاری بسیار مهمتر از سخت‌افزاری است و این مسیر سرمایه‌گذاری جدی می‌طلبد و زمانی که ایثارگران و خانواده‌های آنان از خدمات بهره‌مند می‌شوند باید احساس عزت کنند و بدانند خیلی مهم و ویژه هستند زیرا موضوعی که در حال حاضر به آن نیاز داریم این است که در جامعه ایثارگری احساس منزلت، کرامت، عزت و غرور تزریق کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر ضرورت شتاب‌بخشی در راه‌اندازی پروژه‌های خدمات دهنده به ایثارگران اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و زیارتی برای جامعه ایثارگری مورد توجه است و انتظار داریم اقدامات موثر در سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر با سرعت بیشتر به سرانجام برسد و باید پروژه‌ها را زودتر تمام کنیم چون سن جامعه هدف ما رو به کهولت است و ما هم وظیفه خدمت‌رسانی به این افراد را به عهده داریم.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه ارائه خدمات سیاحتی و زیارتی به ایثارگران از برنامه‌های اولویت‌دار و قطعی است، افزود: بر اساس سیاست‌های ابلاغی بالادستی، سیاست نظام در این عرصه توسعه خدمات سیاحتی زیارتی است و این سیاست باید با قوت دنبال شود و در توسعه و برنامه‌ریزی اردویی شاهد پیشرفت چشمگیر باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha