۴ فروردین ۱۴۰۲، ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 85065061
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توصیه پلیس راهور برای رانندگی در ماه مبارک رمضان

۴ فروردین ۱۴۰۲، ۱۴:۱۵
کد خبر: 85065061
توصیه پلیس راهور برای رانندگی در ماه مبارک رمضان

تهران- ایرنا- معاون اجتماعی پلیس راهور ضمن توصیه برخی نکات مهم از سوی رانندگان در ماه مبارک رمضان گفت: با توجهبه وضعیت جسمانی روزه‌داران، رعایت این نکات در کاهش حوادث ترافیکی موثر خواهد بود.

به گزارش ایرنا از راهور، سرهنگ "حسن زاده" اظهار داشت: همه ساله درماه مبارک رمضان شاهد کاهش آمار تصادفات و تخلفات بوده‌ایم، که اینها از آثار و برکات این ماه مبارک است و امیدواریم امسال نیز همانند سال‌های گذشته شاهد روند کاهشی تصادفات و حوادث رانندگی در این ماه مبارک باشیم.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: رانندگی در ماه مبارک رمضان به‌ واسطه شرایط جسمی خاص روزه‌داران مستلزم رعایت نکاتی از سوی رانندگان است. در عصرهای ایام ماه مبارک رمضان، خواب‌آلودگی و ضعف و بی‌حالی عامل مهمی است، که باید به آن توجه شده و رانندگی با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود.

سرهنگ حسن زاده اظهار داشت: روزه‌داری باعث می‌شود برخی افراد، کمی با اُفت فشار و قند خون مواجه شوند یا در افراد با سن بالا ممکن است حتی تاری دید رخ دهد. بنابراین باید در این شرایط پشت فرمان خودرو قرار نگیریم چون تأثیر آن در رانندگی مشهود است. بنا به تجارب سال‌های گذشته، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در ایام ماه مبارک رمضان مشهود می باشد.

وی در خصوص عجله و شتاب‌های عصرگاهی و نزدیک به اذان مغرب افزود: سرعت‌های غیرمجاز، حرکات مارپیچ و تغییر مسیر از یک خط به خط دیگر و ... باعث بی‌نظمی در عبور و مرور و حوادث رانندگی می‌شود. هرچند که این تخلفات رصد شده و رانندگان اعمال قانون می‌شوند اما دلیل این تخلفات، نبود زمانبندی برای حرکت از مبدأ به مقصد یا توجه نکردن به شرایط ترافیکی مسیرهایی است که قبل از افطار باید طی نماییم.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور اظهار داشت: توصیه های ما به هموطنان این است که سفرهای درون شهری خود را با برنامه ریزی به ساعات پیک ترافیک موکول نکنند و به اولویت های عبور سایر کاربران ترافیکی و وسایل نقلیه را مدنظر قرار دهند.

وی در پایان اظهار داشت: بی‌تردید توجه به توصیه‌های پلیس در هنگام انجام وظیفه و رعایت بیش از پیش مقررات رانندگی، می‌تواند بار سنگین خدمت در این ایام و ماه مهربانی را به حداقل ممکن برساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha