۴ فروردین ۱۴۰۲، ۳:۱۴
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85064735
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

یک فرمانده اوکراین : بزودی به نیروهای روسیه حمله خواهیم کرد

تهران- ایرنا- یک فرمانده ارشد اوکراین گفت، نظامیان این کشور در چهار ماه گذشته در موضع دفاعی قرار گرفته‌اند، بزودی ضد حملاتی علیه نیروهای روسیه انجام خواهند داد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، اولکساندر سیرسکی فرمانده نیروهای زمینی اوکراین پنجشنبه گفت شبه‌نظامیان روسی گروه واگنر که درصدد تصرف شهر باخموت هستند «توان قابل توجهی را از دست داده‌اند و نیروی آنها در حال اتمام است.»

وی با اشاره به ضدحملات گذشته اوکراین افزود: ما بسیار زود از این فرصت استفاده خواهیم کرد، مثل زمانی که پیشتر در نزدیکی کی‌یف، خارکیف، بالاکلیا و کوپیانسک چنین کاری کردیم.

به نوشته رویترز، این قوی‌ترین نشانه مخابره شده از کی‌یف است که خبر از تغییر تاکتیک می‌دهد.

مسکو تاکنون صحبتی از کاهش شتاب پیشروی نیروهای روس در شهر باخموت نکرده است اما یوگنی پریگوژین رئیس گروه واگنر در روزهای اخیر اظهارات بدبینانه‌ای داشته و درباره ضد حمله اوکراین هشدار داده است.

وی دوشنبه نامه‌ای را به سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه نوشته بود، منتشر کرد. پریگوژین در این نامه نوشت که اوکراین قصد دارد ارتباط واگنر با نظامیان روسیه را قطع کند.

نشریه پولیتیکو هفته گذشته نوشت: اوکراین هیچ زمانی برای تلف کردن ندارد و آمریکا، کی‌یف را برای یک حمله در ماه مه آماده می‌کند.

این نشریه آمریکایی افزود: پیش از حمله بزرگ علیه روسیه، ارتش ایالات متحده تجهیزات را به میدان نبرد می‌آورد و آموزش نیروهای اوکراینی را با سرعت انجام می‌دهد.

وزیر دفاع آمریکا پس از یک نشست مجازی با «گروه ارتباط دفاعی اوکراین» روز چهارشنبه اعلام کرد که کی یف زمانی برای تلف کردن ندارد.

لوید آستین افزود: ما باید به سرعت و کاملا طبق تعهداتمان عمل کنیم. این مساله شامل ارسال قابلیت‌های زرهی به میدان جنگ و تضمین آموزش به سربازان اوکراینی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha