وعده صادق؛ امسال بیش از ۶۰ هزار شغل در مازندران ایجاد شد

ساری - ایرنا -معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰ هزار و ۲۰۲ شغل جدید در سامانه رصد این استان ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن خیریانپور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران با اظهار این که سهمیه در نظر گرفته شده برای ایجاد اشتغال در سال جاری استان ۵۳ هزار و ۷۶۲ شغل بود، افزود: طبق آمار ثبت شده میزان اشتغال ایجاد شده فراتر از سهمیه مورد نظر است.

وی ادامه داد: اکنون نرخ بیکاری مازندران به ۵.۸ درصد رسیده است که از این حیث در کشور بعد از خراسان رضوی قرار گرفته ایم.

وی با اشاره به ارتقای میزان نرخ میزان مشارکت اقتصادی مازندران اعلام کرد: در حال حاضر میزان مشارکت اقتصادی مازندران به حدود۴۵ درصد رسیده است که ۳.۸درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

خیریانپور ادامه داد : در زمینه رشد اقتصادی نیز ستاد عالی رشد اقتصادی استان مازندران تشکیل شد که در ۹ ماهه امسال سه درصد رشد اقتصادی در مازندران ایجاد شده است.

حضور پرقدرت مازندران در فعال سازی دیپلماسی اقتصادی

وی با اشاره به فعالیت چشمگیر استان مازندران در زمینه دیپلماسی اقتصادی گفت : در این زمینه با برگزاری همایش کشورهای عضو اکو، انجام ۱۵ مذاکره و ملاقات استاندار مازندران با مقامات کشورهای دیگر از جمله سفیران صورت گرفته است.

معاون اقتصادی استاندار مازندران در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه احیای واحدهای صنعتی مازندران اعلام کرد: ۵۰ هکتار اراضی واقع در شهرک های صنعتی استان با وجود واگذاری به سرمایه گذار مدتها بلااستفاده مانده بود، آزادسازی شد.

وی ادامه داد: همچنین در این زمینه احیای ۹۱ واحد راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی و بهره برداری از ۱۰۷ واحد صنعتی نیمه تمام در این فضاها انجام شده است.

خیریانپور گفت : از ۱۹۲ واحد صنعتی مازندران که تملک بانک ها قرار داشت، ۱۳۰ واحد از این وضعیت خارج شدند و با تزریق اعتبار سرمایه در گردش این واحدها به چرخه تولد بازگشتند.

وی ادامه داد: ۵۹۱ واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد با سرمایه گذاری ۲۳ هزار میلیارد تومان در استان شناسایی شد و تمامی تلاش و توان بر حول این محور قرار دارد تا این واحدها به بهره برداری برسند.

وی ادامه داد : در زمینه بهبود فضای کسب و کار، در راستای اجرای ماده ۱۱ قانون کسب وکار، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در مازندران فعال سازی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha