۲۵ اسفند ۱۴۰۱، ۸:۵۵
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 85058823
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رنگ نوعدوستی در بهار سرسبز البرز

۲۵ اسفند ۱۴۰۱، ۸:۵۵
کد خبر: 85058823
رنگ نوعدوستی در بهار سرسبز البرز

کرج - ایرنا - سال که به پایان خود می رسد ، حس نوعدوستی در البرز رنگ وبوی دیگری به خود می گیرد، مردم نیکوکار با اهدای بسته های معیشتی یا وجوه نقد به کمک همنوعان می شتابند تا شادی ها را در نوروز با دیگران تقسیم کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یکی از نمادهای نوروز به عنوان میراث به یادگار مانده از نیاکان درکنار هم بودن است که این سنت دیرینه به همت نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد در ایران اسلامی دلچسب تر شده است .

رنگ نوع دوستی در بهار سرسبز البرز

اینک بوی بهار و عید در کوچه ، بازار و خانه ها پیچیده است و جنب و جوش خاصی در میان مردم برای خرید لباس نو و هفت سین و دادن عیدی به وجود آمده است اما در این میان خانواده های کم توان مالی چشم امید به دستان مهربان نیکوکاران دوخته اند تا آنها نیز در ایام نوروز سال جدید را با امید بیشتر آغاز کنند.

در روزگاری که برخی سفره هایشان خالی و گاهی شرمنده کودکانشان هستند انسان های بزرگ منشی هستند که به دنیای نیازمندان بذر شادی می پاشند تا در کنار یکدیگر بهار رنگا رنگ را جشن بگیرند .

حال شهر در آستانه بهار با حضور این نیکوکاران که آستین همت را برای کمک به نیازمندان بالا زده اند خوبتر شده و سایر اقشار مردم را نیز به تکاپو انداخته تا مبادا خانه ای از خرمی بهاربی نصیب شود.

البرز سی و یکمین استان کشور با سه میلیون نفر جمعیت سرزمین رنگارنگ اقوام ایرانی است و مردمان این دیار از هر قوم و نژاد در کنار یکدیگر برای کمک به همنوعان سراز پا نمی شناسند و شادی ها را با نیازمندان تقسیم می کنند.

اینک در آستانه سال جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) با برگزاری جشن نیکوکاری فضای مناسبی برای تقسیم شادی ها به وجود آورده تا مردم بتوانند به کمک همنوعان نیازمند خود بشتابند.

رنگ نوع دوستی در بهار سرسبز البرز

لباس، کیف ، کفش ، اسباب بازی و پیراهن خواسته های کودکان بد سرپرست و بی سرپرست استان البرز برای شب عید است که نیکوکاران برای بخشیدن شادی به زندگی این عزیزان پای کار آمده اند.

آمادگی مراکز نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی

دفاتر ۱۳ گانه کمیته امداد و بیش از ۴۰۰ مرکز نیکوکاری برای دریافت کمک‌های مردم نیکوکار و خیران فعال شده اند و مردم می‌توانند از طریق اسکن کد( QRدرگاه پرداخت الکترونیکی) کمک‌های خود را واریز کنند.

رنگ نوع دوستی در بهار سرسبز البرز

ارسال بسته های معیشتی برای ۲ هزار و ۲۰۰ خانوار

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز با اعلام اقدامات موثر این نهاد حمایتی در این استان برای کمک به نیازمندان گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی در روزهای اخیر بین خانواده های نیازمند البرز توزیع شد.

امید نجفی فرد بیان کرد: اکنون ۶ هزار و ۳۰۰ فرزند یتیم و محسنین (بد سرپرست) زیر پوشش حمایتی هستند که به کمک های بیشتر خیرین نیازدارند؛ همراهی حامیان و خیرین مایه دلگرمی ایتام است و اکنون ۳۲ هزار نیکوکار از ایتام و فرزندان محسنین البرز حمایت می کنند.

وی بیان کرد: نگاه کمیته امداد به ایتام و فرزندان محسنین، یک نگاه فرهنگی و اعتقادی است بنابراین با هم اندیشی حامیان شاخص و موثر این نهاد، تلاش خواهیم کرد ساختار فکری و سبک زندگی آن‌ها را تغییر دهیم.

نجفی فرد بابیان اینکه امسال کمک های مالی در زمینه اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی، کمک هرینه تحصیلی، ازدواج، معیشت، مسکن، پوشاک و وسایل کمک آموزشی انجام شده است ،گفت: به‌طور میانگین و از طریق کارت‌های عضو شتاب ماهانه مبلغ یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به‌حساب ایتام و ۶۵۰ هزار تومان به‌حساب فرزندان محسنین واریز می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام (ره) البرز با تأکید بر اینکه، کمک‌های جمع‌آوری‌شده از صندوق‌های صدقات مطابق جدول سهم‌بندی نیازمندان هزینه می‌شود، گفت: هم‌اکنون حدود ۱۳۶ هزار صندوق صدقات فعال در استان البرز وجود دارد که در اختیار مشترکان خانگی و بقیه در قالب صندوق بزرگ و متوسط در معابر، ادارات، مجتمع‌های تجاری و مدارس نصب شده‌اند.

نجفی فرد افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون خیرین البرزی ۱۷ و نیم میلیارد تومان از طریق صندوق صدقات به نیازمندان کمک شده است.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان البرز بابیان اینکه در استان البرز بیش از ۲۷ هزار خانوار نیازمند از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند هستند گفت: کمیته امداد به‌منظور یاری‌رساندن به اقشار محروم جامعه و هدایت نیات خیر مردم نوع‌دوست، طرح‌های متنوعی را در جهت فقرزدایی و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در امور نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان به مرحله اجرا درآورده است.

نجفی فرد با اشاره به تامین اقلام ضروری زندگی برای ۲هزار و ۷۶۱ خانوار از قبیل یخچال ، آبگرمکن ،اجاق گاز گفت: درطول سال ۲۲هزار و ۱۵۰ خانوار در مناسبت های مختلف از جمله اعیاد شعبانیه از سبد حمایتی شامل گوشت ، مرغ ، برنج و لوازم التحریر بهره مند شدند .

وی در پایان از معافیت ۱۵۰ خانوار نیازمند از پرداخت هزینه انشعابات آب ، برق ، گاز ، فاضلاب و عوارض شهری خبرداد و افزود :واریز کمک از طریق شماره گیری کد دستوری #۰۲۶*۸۸۷۷* یکی دیگر از راههای کمک به نیازمندان است.

بهار رمضان و طبیعت فرصتی برای همدلی بیشتر

مدیرکل بهزیستی استان البرز از همزمانی بهار طبیعت و رمضان فرصتی بیشتر برای همدلی دانست و از اجرای طرح پویش عیدرمضان خبر داد.

وجیهه محمدی فلاح اظهار کرد: نظر به این موضوع که ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای شناسایی و کمک به افراد نیازمند جامعه است این طرح با هدف جذب حداکثری مشارکت های مردمی ضمن بهره مندی از ظرفیت های مشارکتی موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در راستای ارایه خدمت رسانی به جامعه هدف در حال اجراست و همزمان با اعیاد شعبانیه شروع شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در خصوص راه های مشارکت نقدی خیرین در این امر خداپسندانه اظهار کرد: نیکوکاران عزیز می توانند مبالغ نقدی خود را با هدف کمک به نیازمندان، افراد دارای معلولیت، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، زنان سرپرست خانوار و افراد در معرض آسیب از طریق شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۵۵۴۸۵۰۷۷ و یا کد دستوری #۲۵۰۰۰۰*۶۶۵۵* به حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان البرز نزد بانک مرکزی واریز کنند.

محمدی فلّاح در خصوص روش های مشارکت غیر نقدی گفت :راه های مشارکت غیرنقدی خیرین عزیز از طریق مراجعه به ستاد بهزیستی استان، ادارات بهزیستی در شهرستان های تابعه و مؤسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در سراسر استان امکان پذیر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha