۲۴ اسفند ۱۴۰۱، ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 85058728
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس رژیم صهیونیستی باردیگر درباره بروز جنگ داخلی هشدار داد

تهران- ایرنا-«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب بار دیگر نسبت به وقوع جنگ داخلی در سرزمین‌ های اشغالی هشدار داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "سما" فلسطین، این دومین هشدار هرتزوگ در کمتر از سه روز گذشته است.

وی در واکنش به بحران کنونی اسرائیل و ناشی از آنچه کابینه نتانیاهو "اصلاح نظام قضایی" می خواند، خاطر نشان کرد:ما در دو راهی قرار داریم که یا یک بحران تاریخی یا یک لحظه تعیین‌کننده در قانون‌ پایه ماست.

هرتزوگ افزود: کسی که فکر می‌کند ما از جنگ داخلی دور هستیم، اشتباه می‌کند.

رئیس رژیم صهیونیستی دوشنبه شب نیز اظهار کرد: ما در شرایط بسیار اسفناک و خطرناکی به سر می بریم و این بحران احتمالا پیامدهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی [برای ما به دنبال] دارد.

وی پنجشنبه شب گذشته نیز با وخیم دانستن اوضاع در سرزمین‌های اشغالی، گفت که این رژیم به یک بحران تاریخی دچار شده، در معرض فروپاشی داخلی قرار گرفته است و سخت‌ترین لحظات خود را سپری می‌کند.

هرتزوگ افزود: به نقطه بی‌بازگشت در اسرائیل رسیده‌ایم.

رئیس رژیم صهیونیستی اظهار کرد: باید اصلاح نظام قضایی پیشنهادی را کنار گذاشت و آن را تبدیل به چارچوبی کرد که همه بر آن اتفاق نظر داشته باشند.

هرتزوگ روز دوشنبه هفته گذشته نیز تاکید کرد که رژیم صهیونیستی سخت ترین لحظات خود را سپری می کند و ما می دانستیم که این بحران، خطری قومی برای ما است.

پیشتر نیز رئیس رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی نسبت به فروپاشی این رژیم گفته بود که اختلافات داخلی (در سرزمین های اشغالی) عمیق تر و دردناک‌تر شده و بحران‌های موجود اکنون آن را در مقابل یک آزمون سرنوشت ساز قرار داده است.

این هفتمین باری است که هرتزوگ از زمان روی کار آمدن کابینه نتانیاهو نسبت به بروز جنگ داخلی در رژیم صهیونیستی و فروپاشی آن هشدار می دهد.

ائتلاف حاکم راست افراطی به ریاست «بنیامین نتانیاهو» از زمان روی کار آمدن، یکسری اقدامات و تصمیماتی را اتخاذ کرده که از نظر جناح اپوزیسیون و اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی باعث خواهد شد که این رژیم به سمت تشدید بحران داخلی و حتی جنگ داخلی حرکت کند.

تصمیم کابینه نتانیاهو برای تغییرات در نظام قضایی رژیم صهیونیستی و نیز جنجال درباره اعطای اختیارات امنیتی به «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی و رهبر افراطی حزب «صهیونیسم مذهبی»، هم اکنون به محور تنش‌های سیاسی و اختلاف نظرها بین ائتلاف حاکم و جناح اپوزیسیون منجر شده است.

در هفته‌های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو بوده است. شنبه و دوشنبه شب هفته گذشته نیز هزاران نفر برای هفتمین هفته در تل آویو و سایر شهرهای فلسطین اشغالی علیه کابینه نتانیاهو تظاهرات کردند.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی هدف کابینه نتانیاهو برای تغییرات در نظام قضایی را تضعیف آن و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha