۲۴ اسفند ۱۴۰۱، ۵:۰۲
کد خبر: 85057720
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه اعتصابات ضد دولتی در فرانسه / بوی تعفن هزاران تن زباله پاریس را فرا گرفت

تهران- ایرنا- در نهمین روز اعتصاب اتحادیه‌های صنفی علیه اصلاحات بازنشستگی دولت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، خیابان‌های شهر پاریس پایتخت این کشور مملو از زباله‌هایی است که بوی تعفن آنها علاوه بر شهروندان، گردشگران را نیز از این شهر فراری داده است.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا از شبکه خبری ای بی سی، در هر دو سوی خیابان‌های منتهی به ساختمان سنا و کاخ الیزه زباله‌های خانگی رها شده است و حیوانات و حشرات موذی مانند موش‌ها در همه جا به چشم می‌خورند.

ادامه اعتصابات ضد دولتی در فرانسه / بوی تعفن هزاران تن زباله پاریس را فرا گرفت

به گفته منابع آگاه، بیش از هفت هزار تن زباله در شهر پاریس رها شده است و هر روز بر آنها افزوده می‌شود.

گزارش‌ها از شهرهای دیگر فرانسه نیز از وضعیت مشابه حکایت دارد.

نادیا تورکای گردشگر اهل انگلیس می‌گوید بوی زباله‌ها، رانندگی و گردش در پاریس را به شدت آزار دهنده گرده است.

وی افزود: خیابان‌های پاریس خیلی کثیف شده است و همه جا بوی تعفن زباله‌ها به مشام می‌رسد.

کیسه‌های زباله به‌ویژه در خیابان‌هایی که رستوران‌های زیادی وجود دارد، روی هم انباشته شده و چهره بسیار زشتی را به پاریس داده است.

گفته می‌شود به ازای هر یک شهروند پاریس، ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد موش وجود دارد و همین امر "شهر نورها" را به یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است.

هرچند که لایحه جنجالی مکرون تصویب شده است اما شرایطی که موجب شد فرانسه تا آستانه آنچه معترضان متوقف شدن کشور و به تعبیری قفل شدن تمام فرایندها توصیف می‌کنند، برسد، همچنان پابرجاست.

شرایطی که به اعتقاد تحلیلگران با خستگی ماه‌ها اعتراض بی‌جواب تشدید شده و آتشی است زیر خاکستر؛ آتشی که نه فقط پایانی برای روایت لایحه جنجالی اصلاحات بازنشستگی در فرانسه نیست بلکه آغازی است برای سقوط سیاستمداری که به خواست قوی ملتش پاسخ منفی داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha