۲۴ اسفند ۱۴۰۱، ۱:۴۴
کد خبر: 85057707
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

لیتوانی خواستار تشدید تحریم‌های اروپا علیه روسیه شد

تهران- ایرنا- رئیس جمهور لیتوانی از اتحادیه اروپا خواست تا تحریم‌ها علیه روسیه را به علت جنگ اوکراین تشدید کنند.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا از یورونیوز، گیتاناس ناوسدا در مجمع عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه گفت: روسیه تهدیدی دائمی علیه ارزش‌های اروپا است.

رئیس جمهور لیتوانی افزود: باید جلوی این تجاوز را بگیریم پیش از آنکه همه ما را در هم بکوبد.

ناوسدا با بیان اینکه نه تنها سرنوشت مردم اوکراین به این جنگ گره خورده است بلکه صلح پایدار در اروپا به نتیجه آن بستگی دارد، گفت: تا زمانی که روسیه جنگ علیه اوکراین را متوقف نکند، باید تحریم‌ها علیه مسکو تشدید شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود که از تشکیل یک دادگاه بین المللی برای تحقیق در مورد جنایات جنگی در اوکراین حمایت می‌کند و باید دارایی‌های مسدود روسیه صرف بازسازی اوکراین شود.

ناوسدا در پایان گفت: اگر می‌خواهیم اتحادیه اروپا را قوی‌تر کنیم، باید از اعضای جدید با آغوش باز استقبال کنیم و به همین خاطر من از تصمیمات اخیر در مورد اوکراین، مولدواوی و کشورهای بالکان غربی استقبال می‌کنم.

اولاف شولتز صدر اعظم آلمان نیز به تازگی گفته بود اتحادیه اروپا فقط با الحاق کشورهای غرب بالکان به این نهاد تقویت و تکمیل می‌شود.

شولتز از حمایت آلمان از عضویت آلبانی، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مونته نگرو، مقدونیه شمالی و صربستان در اتحادیه اروپا حمایت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha