تلویزیون با این ویژه برنامه‌ها به استقبال تحویل سال می‌رود

تهران- ایرنا- شبکه‌های سیما طبق روال هر ساله، در شروع سال جدید، سفره هفت‌سین متنوعی برای مخاطبان خود در نظر گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا از معاونت سیما، همزمان با آغاز نوروز و نوشدن طبیعت، شبکه های سیما با ویژه برنامه هایی به استقبال بهار ۱۴۰۲ می روند.

«نوروز دوست داشتنی» در شبکه یک
«نوروز دوست داشتنی» برنامه‌ شاد نوروزی شبکه یک با محوریت هویت ایرانی و پیشرفت تدارک دیده شده است.
این برنامه که میزبان خانواده‌های ایرانی از اقوام رنگارنگ ایرانی، خوانندگان و هنرمندان و اهالی موسیقی نواحی ایران، دانشمندان و مدیران و خدمتگزاران حوزه‌های مختلف علمی، شاعران و داستان‌نویسان و سینماگران و ورزشکاران است میهمان چشمان مردم ایران است.
این برنامه از شنبه ۲۷ اسفندماه تا یکشنبه ۲۸ اسفندماه هر شب ساعت ۲۳ به مدت ۴ ساعت به تهیه‌کنندگی مقداد مومن‌نژاد پخش می‌شود. همچنین در ۲۹ اسفندماه و روز پایانی سال «نوروز دوست داشتنی» به مدت ۸ ساعت تا لحظه تحویل سال ۱۴۰۲ پخش می‌شود. اجرای این برنامه را اقبال واحدی، عباس طاهریان، مهدی مهدی‌قلی و فرشته ایزدی بر عهده دارند.

«شب عیدی» ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه دو
ویژه‌برنامه تحویل سال «شب عیدی» با اجرای المیرا شریفی‌مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی از ۲۶ اسفندماه از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.
این برنامه با حضور مهمانان مختلف گفت‌وگوهایی ویژه را تدارک دیده و طراحی دکور نیز از اِلمان‌هایی ویژه بهره می‌برد.
گزارش‌هایی روایی از موضوعات مختلف، بخش‌های ویژه از استان‌های مختلف، اجرای متفاوت گروه‌های نمایشی، حضور خوانندگان مختلف و اجرای برنامه از جمله بخش‌های «شب عیدی» است.
ویژه‌برنامه «شب عیدی» از ۲۶ اسفند حوالی ساعت ۲۱:۰۰ روانه آنتن می‌شود و ۲۹ اسفند ماه نیز از حوالی ظهر تا شب عید همراه مخاطبان شبکه دو سیماست.

حامد سلطانی با ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه
برنامه سال تحویل شبکه سه سیما از ۲۶ اسفندماه تا لحظه تحویل سال ۱۴۰۲ به مدت ۴ شب با اجرای حامد سلطانی تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد.
این برنامه با دعوت از خوانندگان و هنرمندان مطرح، دقایق شادی را برای بینندگان رقم خواهد زد.
همچنین سوژه های مردمی و میهمانان ورزشکار از جمله میهمانان افتخاری ویژه برنامه سال تحویل شبکه سه خواهند بود.
آیتم های نمایش کمدی، استندآپ، پخش موسیقی های محلی و .. از دیگر بخش های ویژه سال تحویل شبکه سه سیماست.

«پیشواز» شبکه چهار از بهار
شبکه چهار با «پیشواز» به استقبال بهار می‌رود. ویژه‌برنامه تحویل سال این شبکه از اذان مغرب آخرین روز سال آغاز و تا تحویل سال، حدود ۶ ساعت با اجرای محمدجعفر خسروی، سونیا پوریامین و ندا سپانلو برروی آنتن خواهد بود.
شبکه چهار با ۷ مستند به سرزمین‌های نوروز سفر می‌کند، این ۷ مستند در روزهای پایانی سال پخش شده و در هرکدام یک مهمان ویژه از ۷ کشور برای تحویل سال به ایران دعوت می‌شوند. در گپ‌وگفت ۶ ساعته پایان سال، ۷ هنرمند از سمرقند، بخارا، هرات، نجف، لاهور، دوشنبه و قونیه میهمان استودیوی برنامه خواهند بود.
این برنامه در گروه اجتماعی شبکه و به تهیه‌کنندگی علی زارعان تولید و به صورت زنده پخش خواهد شد.

«پنج ستاره» ویژه برنامه تحویل سال شبکه تهران شد
برنامه تلویزیونی «پنج ستاره» ویژه تحویل سال با اجرای مصطفی امامی از شنبه ۲۷ اسفند تا دوشنبه ۲۹ اسفند روی آنتن شبکه تهران سیما می رود.
این برنامه به تهیه کنندگی فرهاد مختاری شنبه و یکشنبه از ساعت ۲۰ تا ۲۴ تقدیم نگاه مخاطبان می شود و روز دوشنبه از ساعت۱۶ تا ۲ بامداد سه شنبه تماشایی خواهد شد.
این ویژه برنامه با اجرای ترانه های محلی با لباس های محلی و ... قاب تصویر رنگارنگی از سرزمین زیبا و پهناورمان به مخاطبان هدیه می دهد.
پرداختن به فرهنگ و هنر غنی ایرانیان، تاریخ و جغرافیای زیبای ایران زمین و ... نیز از دیگر بخش های تماشایی «پنج ستاره» نوروزی است.
همچنین به تصویر کشیدن جذابیت های گردشگری، اماکن دیدنی، فرهنگ، هنر و... شهر تهران از دیگر بخش های جذاب این برنامه است که تماشایی می شود. حضور میهمانان ویژه در ژانر های مختلف از بخش های دیگر این برنامه است.

«سرزمین پرستاره» با شبکه آموزش
«سرزمین پرستاره» برنامه سال تحویل شبکه آموزش است که از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد به صورت زنده با محوریت مدرسه تلویزیونی، نخبگان جوان، وزرای آموزش و پرورش دوره های گذشته، گروه های جهادی آموزش و پرورش پخش می شود. برخی از بخش های پشت صحنه های مدرسه تلویزیونی که جالب و دیدنی است نیز در ویژه سال تحویل گنجانده خواهد شد.


«کودک شو» شبکه نسیم در لحظات تحویل سال
شبکه نسیم برنامه «کودک شو» را با اجرای پژمان بازغی برای سال تحویل تقدیم نگاه بینندگان می کند. این برنامه از ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۹ اسفندماه تا بعد از سال تحویل روی آنتن شبکه نسیم است. همچنین این ویژه برنامه همزمان با کیفیت ۴k از شبکه فراتر نیز پخش می شود.

«سین هشتم» ویژه برنامه تحویل سال افق
برنامه «سین هشتم» در روزهای منتهی به سال جدید در جدول پخش برنامه‌های شبکه افق قرار گرفته است.
«سین هشتم» نام ویژه برنامه نوروزی شبکه افق سیما است که در روزهای پایانی و منتهی به سال نو مهمان خانه مخاطبین خواهد شد.
این برنامه با اجرای سیدحسین حسینی تولید شده و قرار است در سه قسمت خود میزبان چهره‌های افتخار آفرین و افرادی که عامل پیشرفت و امید آفرینی در جامعه شده‌اند باشد.
این برنامه دارای بخش‌های جذاب و متنوعی است که از بین آنها می‌‎توان به دعوت از خواننده‌های مختلف و چهره‌های هنری و ورزشی اشاره کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را در روزهای ۲۷، ۲۸، ۲۹ اسفند ساعت ۲۱ تماشا کنند.

«حول حالنا» شبکه سلامت برای سال جدید
شبکه سلامت برنامه «حول حالنا» را برای سال تحویل به روی آنتن می فرستد. این برنامه با اجرای زهرا شاهین فر و لاری پور از ۱۸:۳۰ تا ۳ بامداد به مدت ۸ ساعت پخش می شود. این برنامه به تهیه کنندگی هاشمی اصل علاوه بر عموم مخاطبین برای ناشنوایان و کم شنوایان عزیز هم مناسب سازی شده است و شامل پخش تعدادی آیتم موسیقی محلی، حضور پزشکان جبهه و جنگ و یا جانبازانی است که در حوزه پزشکی فعالیت می کنند.

استقبال شبکه قرآن از سال نو با ویژه برنامه «سلام»
ویژه برنامه تحویل سال «سلام» با آیتم های متنوع و شاد، به صورت زنده از حرم مطهر ثامن‌الحجج علیه‌السلام مهمان خانه مخاطبان خواهد بود.
از آیتم های این برنامه می‌توان به مراسم عقد زوج جوانی اشاره کرد که با شعار ازدواج آسان، زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند. همچنین با توجه به منویات مقام معظم رهبری درخصوص افزایش نسل، زوج جوان دیگری مهمان برنامه خواهند بود که فرزندان زیادی دارند. حضور شاعرانی همچون سیدمحمدجواد شرافت، احمد بابایی، سیدحمیدرضا برقعی، علی محمد مؤدب و قاریانی همچون محمدجواد پناهی و رضا عابدین‌زاده از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.
تقدیر از مادر یکی از شهدای عزیز کشورمان، گفتگو با دو تن از راویان دفاع مقدس، پلی‌بک‌هایی با موضوع حس و حال زائران حرم مطهر امام رضا (ع) در لحظه سال تحویل و عید نوروز، گل آرایی حرم مطهر رضوی، گل‌آرایی شهر مقدس مشهد و جشن‌های برگزار شده در این ایام، برگزاری مراسم ازدواج از رواق شیخ طوسی، گفتگو با جانبازان کشورمان و... از دیگر بخشهای این ویژه برنامه است.
همچنین در خلال این برنامه، بخش هایی از برنامه حرم رضوی به مناسبت تحویل سال پوشش داده شده و سعی می‌شود با اماکن متبرکه همچون نجف اشرف، کربلای معلی، سامرا، کاظمین، حرم حضرت معصومه(س) در قم و حرم حضرت احمد بن موسی شاه‌چراغ(ع) ارتباط تصویری برقرار شود تا حس و حال زائران اماکن متبرکه در لحظه تحویل سال، به تصویر کشیده شود.
ویژه برنامه «سلام» به تهیه‌کنندگی محمد صفدری و اجرای هادی صلح‌جو و سیدوحید مرتضوی، دوشنبه ۲۹ اسفند حوالی ساعت ۱۹ روانه آنتن می‌شود و به مدت هشت ساعت مهمان خانه مخاطبان خواهد بود.

تحویل سال کودکانه با «سر سفره خدا»
«سر سفره خدا» ویژه برنامه سال تحویل شبکه کودک سیماست. شبکه کودک سیما امسال دوشنبه ۲۹ اسفند از ساعت ۲۲ تا ۲ شب به صورت زنده، ویژه برنامه برنامه «سر سفره خدا» را به تهیه کنندگی حمیدرضا عطارد روی آنتن این شبکه خواهد برد.
این برنامه با اجرا و ایفای نقش احسان مهدی، حامد مدرس، امیر سهیلی و شهرام شکیبا قرار است میزبان خیل کثیری از مجریان، بازیگران و عروسک های حال حاضر و سابق حوزه کودک صداوسیما باشد و در لحظه سال تحویل این نقش آفرینان حوزه کودک را سر سفره خدا دور هم گرد آورد.
بعد از سال تحویل، سر سفره خدای رمضانی پس از ۳ سال دوری از آنتن، از ۳ فروردین ۱۴۰۲ به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان به عنوان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما روی آنتن این شبکه خواهد رفت.
همچنین در روز ۲۹ اسفند، جشنواره عروسکی «عروسکخونه» از ساعت ۲۱ تا ۲۲ به تهیه کنندگی علی خواجه با اجرای مریم کاظمی، فاطمه امینی و حضور علی لوپتو و همچنین فصل دوم سریال عروسکی خانه آب نباتی از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱ به تهیه کنندگی مریم عبداله زاده با ایفای نقش جواد انصافی و سوسن مقصودلو از دیگر برنامه های شبکه کودک هستند که با طراحی ویژه تحویل سال به صورت ضبطی روی آنتن شبکه کودک خواهند رفت و پس از سال تحویل در ایام نوروز به پخش خود ادامه خواهند داد.

«کهکشان» شبکه امید در تحویل سال
شبکه امید ۲۹ اسفند و در آخرین روز سال، ویژه برنامه تحویل سال «کهکشان» را به طور زنده و به تهیه کنندگی کمیل سوهانی از استودیو کهکشان برای مخاطبان خود پخش می کند. موضوع محوری برنامه، «ترسیم رویای ایران اسلامی پیشرفته» است. این برنامه دو خط زمانی موازی دارد.
در خط زمانی اول که به صورت زنده با اجرای سپند امیرسلیمانی اجرا می شود، مجموعه ای از مهمان های مختلف، گروه های سرود و نوجوانان برگزیده ایرانی در حوزه های علم و پیشرفت مهمان برنامه خواهند بود.
چهار نوجوان برجسته در چهار دوره تاریخی کشور انتخاب شده‌اند. در قسمت «ایران قدیم» نوجوانی «ابن‌سینا» با بازی متین پاکزاد را می‎بینیم. در «ایران ۱۰۰ سال قبل»، نوجوانی «طاهره صفارزاده» شاعر و مترجم قرآن به تصویر کشیده خواهد شد. نوجوان «دوره حاضر»، نوجوانی «شهید رضایی نژاد» است. نوجوان آینده ایرانی نیز همان پارسا عالمی برنامه کهکشان با بازی «عرفان برزین» است. در هر برهه تاریخی آنها با برپایی سفره هفت‌سین و دعوت از مهمانان مختلف آیین و رسوم ایرانی را برجسته کرده و در کنار آن با سفر در زمان، در لحظه تحویل سال در «سفینه فضایی ایرانی ها در آینده» به هم می‌رسند و با در کنار هم قرار دادن گوی‌های آتشین «سفینه فضایی» ایرانی ها را به صورت نمادین به آسمان می فرستند.
این ویژه برنامه شب شب سال تحویل از ساعت ۲۲ تا ۲ شب به روی آنتن شبکه امید خواهد رفت و از روی نخست نوروز، مسابقه تلویزیونی «کهکشان» هر روز از شبکه پنج و شبکه امید پخش خواهد شد.
همچنین از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ نیز ویژه برنامه نوروزی «باشگاه امید» به مرور مهمترین اتفاقات نوجوانانه سال ۱۴۰۱ خواهد پرداخت. در این برنامه ضمن بررسی اتفاقات مهم شبکه امید در سال ۱۴۰۱، مجریان برگزیده مسابقه «مجری نو» به انتخاب مخاطبان مشخص خواهند شد.

«نسیم نوروزی» جام جم در تحویل سال
ویژه برنامه سال تحویل شبکه جهانی جام جم با عنوان «نسیم نوروزی» با اجرای مبینا نصیری، مهدی توتونچی و مسعود روشن پژوه ساعت ۲۲ به وقت تهران و ۱۹:۳۰ به وقت وین، همزمان در دو کانال آمریکا و آسیا روی آنتن می رود.
علیرضا قیامتی و مریم واعظ پور در بخش ادبی و فرهنگی و زینب بیات در بخش شعرخوانی به زبان افغانستانی در این برنامه ۳۰۰ دقیقه ای حضور خواهند داشت.
پخش زنده موسیقی از اقوام مختلف ایرانی، اجرای نقالی و شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، نمایش رادیویی، پخش کلیپ تبریک سال نو توسط ایرانیان و فارسی زبانان خارج از کشور و نیز هنرمندان و ورزشکاران، یادبود هنرمندان و چهره های درگذشته در سال ۱۴۰۱ و دعوت از نخبگان و چهره های موفق کشور از جمله بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.
در ویژه برنامه سال تحویل شبکه جهانی جام جام دو شخصیت ننه سرما و عمو نوروز حضور خواهند داشت و با میهمانان گفتگو و خوش و بش خواهند داشت.
در کنار همه این بخش ها چندین شیرینی پز ماهر از استان های مختلف کشور به پخت و آموزش شیرینی های خاص منطقه خود می پردازند. نمایش حال و هوای نوروز در شهرهای ایران، ارتباط با حرم رضوی و اجرای زنده دعای تحویل سال توسط یکی از خوانندگان سنتی مطرح کشور نیز به زیبایی های این برنامه خواهد افزود.
شمسی فضل اللهی، جهانگیر الماسی، بیوک میرزایی، رسول نجفیان، خانواده های شهید محمد بروجردی و شهید آرمان علی وردی، هادی عامل، فرید دریا مجد، حمید رسولیان، کاظم کاظمی شاعر افغانستانی و ... از جمله میهمانان این برنامه خواهند بود.

«گلبارون» شبکه ورزش در سال جدید
شبکه ورزش امسال با یک ویژه برنامه به نام «گلبارون» با اجرای عبدالله روا و جواد خیابانی به استقبال لحظه تحویل سال می رود.
«گلبارون» از ساعت ۲۱:۰۰ آخرین شب سال ۱۴۰۱آغاز می شود و در لحظه تحویل سال کنار بینندگان شبکه ورزش سیما خواهد بود و تا حوالی ساعت دو بامداد ادامه پیدا خواهد کرد.
«گلبارون» ویژه برنامه ایی است که با میهمانان درجه یک ورزشی که از قهرمانان بزرگ ورزش کشور هستند به همراه بخش های متنوع از جمله دعای خیر ورزشی برای شرکت کنندگان در رویدادهای ورزشی سال جدید، مرور رویدادهای ورزشی سالی که گذشت و دقایقی با خانواده های شهدای ورزشکار میهمان خانه های مخاطبان شبکه ورزش سیما خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha