۲۳ اسفند ۱۴۰۱، ۴:۲۲
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85056614
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

زلنسکی: آینده اوکراین به نتیجه جنگ در شرق کشور بستگی دارد

تهران- ایرنا- ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفت که آینده این کشور به نتیجه نبرد در کانون‌های اصلی جنگ در شرق اوکراین بستگی دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، زلنسکی دوشنبه شب در پیامی ویدیویی گفت: اوضاع در شرق بسیار سخت و دردناک است. ما باید قدرت نظامی دشمن را نابود کنیم.

او افزود: بیلوهوریوکا، مارینکا، آودیوکا، باخموت، ووهلدار و کامیانکا و سایر نقاط، جاهایی هستند که آینده ما را مشخص می‌کنند و برای آینده همه اوکراینی‌ها جنگ می‌شود.

شهر باخموت یکی از کانون‌های اصلی جنگ است که نیروهای اوکراین و روسیه در ماه‌های گذشته نبرد سنگینی بر سر این شهر داشته‌اند.

یوگنی پریگوژین رئیس گروه شبه‌نظامی واگنر شنبه شب با بیان اینکه نیروهای روس به مرکز باخموت نزدیک شده‌اند، خواستار دریافت تسلیحات بیشتر برای تصرف کامل این شهر شد.

برخی کارشناسان نیز نسبت به منطقی بودن مقاومت نیروهای اوکراین در باخموت ابراز تردید کرده‌اند اما مقام‌های این کشور هشدار داده‌اند که سقوط این شهر منجر به پیشروی بیشتر روسیه در شرق خواهد شد.

در همین حال، ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هفته جاری در کمیته اطلاعاتی منتخب دائمی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: در چارچوب یک ارزیابی اطلاعاتی، چند ماه آتی چهار تا پنج یا ۶ ماه آینده برای وضعیت میدان نبرد در اوکراین حیاتی خواهد بود.

رئیس سیا همچنین گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه آماده مذاکرات صلح نیست و چشم‌انداز مذاکرات جدی میان مسکو و کی یف به پیشرفت در میدان جنگ بستگی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha