۲۲ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۱۳
کد خبرنگار: 3049
کد خبر: 85055747
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پرتاب ترقه به بدنه پل خواجو اصفهان پیگیری حقوقی می‌شود

اصفهان - ایرنا - فیلمی روز یکشنبه در فضای مجازی منتشر شد که در آن چند نوجوان اقدام به پرتاب ترقه به بدنه پل خواجو می‌کنند و اداره کل میراث فرهنگی اصفهان اعلام کرد که این موضوع را پیگیری حقوقی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، در حالی که به شب آخرین چهارشنبه سال نزدیک می شویم، فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می دهد چند نوجوان به بدنه پل خواجو در شهر اصفهان ترقه پرتاب می کنند و پس از بازرسی نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان، آثار پرتاب ترقه در شب های اخیر بر بدنه این اثر تاریخی تایید شد.

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان روز دوشنبه به ایرنا گفت: یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان با توجه به شرایط ایجاد شده بر علیه عاملان پرتاب ترقه تا حصول نتیجه و دستگیری افراد خاطی پیگیری حقوقی خواهد کرد.

شهرام امیری با بیان اینکه حفاظت از پل ها مثل بقیه مراکز شهری بر عهده شهرداری است، افزود: پل های تاریخی شهر اصفهان در مسیر رفت و آمد هستند و حفاظت فیزیکی صد در صد از آنها امکان‌پذیر نیست از این رو نسبت به سایر آثار تاریخی آسیب پذیرتر هستند.

وی با تاکید بر پیگیری قانونی این اتفاق از سوی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان، گفت: در چند روز آینده مرمتگرهای ما با همکاری شهرداری نسبت به پاک کردن آثار سوختگی و پرتاب ترقه بر بدنه پل خواجو اقدام خواهند کرد.

امیری خاطرنشان کرد: این قبیل اتفاق ها هر سال با نزدیک شدن به شب آخرین چهارشنبه سال برای پل های تاریخی اصفهان و کاخ هشت بهشت که در فضای پارک قرار دارد تکرار می شود و ما با همکاری نیروی انتظامی تا جای ممکن کار حفاظت را انجام می دهیم.

وی یادآور شد: یگان حفاظت میراث فرهنگی در شب چهارشنبه سوری در اصفهان و سایر شهرهای استان بطور دائم گشت‌زنی دارد و بررسی لحظه ای دارد.

به گزارش ایرنا، انتشار فیلم پرتاب ترقه به بدنه پل خواجو واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی به‌همراه داشت و بسیاری از مردم و دوستداران میراث فرهنگی در اصفهان خواهان برخورد با عوامل این اتفاق و اتخاذ تدابیر مناسب بمنظور پیشگیری از حوادث مشابه که به آثار تاریخی آسیب می رساند، شدند.

پل خواجو در عصر صفویه و بر روی بستر رودخانه زاینده‌رود ساخته شده و از آثار تاریخی شهره اصفهان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha