شهردار مراغه: ۱۱ دستگاه اتوبوس خریداری شد

مراغه- ایرنا- شهردار مراغه گفت: ۱۱ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شد و ۶ دستگاه دیگر هم در حال بازسازی است تا ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تقویت شود.

«محمد مقتومی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مشاوری نیز برای رفع گره‌های ترافیکی شهر مراغه به کار گرفته شده است تا در سال آینده بتوانیم گام‌های عملی برای کنترل ترافیک شهری برداریم.

وی کیفیت آسفالت را در روان‌سازی ترافیک شهری موثر دانست و افزود: با توجه به تردد بیش از ۸۵ هزار دستگاه خودرو سواری در سطح شهر، بهسازی معابر از انتظارات به حق اهالی و جزو فاکتورهای روان‌سازی ترافیک شهری به شمار می‌رود.

شهردار مراغه اضافه کرد: مساحت کل معابر این شهر چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع است که در بیشتر موارد از کیفیت مطلوب برخوردار نیست و به عنوان یک خدمتگزار، خودم را شرمنده مردم می‌دانم.

وی ادامه داد: در سال جاری آسفالت‌ریزی به میزان ۳۵۰ هزار مترمربع هدفگذاری شده بود که خوشبختانه تحقق یافت که بخشی از قیر آن را دولت تامین کرد.

«مقتومی» با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال هم شهرداری برای خرید قیر در سال جاری هزینه کرد، افزود: مراحل تامین مصالح، پخت و پخش و کمپکت و حمل با هزینه شهرداری انجام، و در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال در این بخش هزینه شد در حالی که بودجه در نظر گرفته شده برای آسفالت‌ریزی ۱۷۰ میلیارد ریال بود.

شهردار مراغه تصریح کرد: طی اسفند سال گذشته شهرداری حتی یک کیلوگرم قیر هم نداشت و وضعیت نامطلوب آسفالت نیز در فضای مجازی بازتاب منفی یافت تا جایی که چاله‌ها به جای آسفالت با شن پر می‌شد.

وی ادامه داد: شهرداری در آن زمان تنها توان خرید دو کامیون قیر را داشت تا با لکه‌گیری آسفالت در نوروز ۱۴۰۱، کمی آبروداری کند اما امروز یک‌هزار و ۶۵۰ تن قیر ذخیره داریم و ۲۰ هزار تن مصالح در کارخانه آسفالت شهرداری ذخیره شده است.

شهردار مراغه با تاکید بر اینکه در سال بعد بیش از ۵۰۰ هزار مترمربع آسفالت‌ریزی هدفگذاری شده است، بیان کرد: ذخیره قیر و مصالح در سال جاری زمینه را برای تحقق این میزان آسفالت‌ریزی فراهم خواهد کرد.

«مقتومی» همچنین بهسازی و آسفالت‌ریزی شریان‌های اصلی شهر را جزو برنامه‌های شهرداری در سال بعد عنوان کرد که از جمله آنها می‌توان به کمربندی‌ها اشاره کرد.

به گزارش ایرنا در بخش و پیشین و در حقیقت قسمت چهارم از مصاحبه خبرنگار ایرنا با شهردار مراغه عنوان شد که «توسعه زیرساخت‌های گردشگری را شاید بتوان یکی از نقاط قوت مدیریت شهری مراغه در یک سال گذشته دانست تا جایی که شهرداری این کهن‌شهر طی نوروز سال ۱۴۰۱ در ردیف دستگاه‌های اجرایی برتر استان در حوزه استقبال از بهار معرفی شد».

بخش سوم از مصاحبه خبرنگار ایرنا با شهردار مراغه نیز به مسیرگشایی‌های مدیریت شهری در سال جاری اختصاص داشت که «مقتومی» به مسیرگشایی در خیابان‌های شهید قدوسی و موسوی و گره‌گشایی در کوچه‌های «ملامحمود» و «باباجعفر» اشاره کرد.

بخش دوم از مصاحبه خبرنگار ایرنا با شهردار مراغه به طرح‌های عمرانی اختصاص داشت؛ بخشی که بیشتر از بقیه موارد زیر ذره‌بین منتقدان آقای شهردار قرار دارد و «مقتومی» با پرده برداشتن از برخی مسایل، تلاش کرد تا از عملکرد شهرداری در این بخش نیز دفاع کند.

بخش نخست از مصاحبه خبرنگار ایرنا با «مقتومی» هم به دلایل عقب ماندن شهرداری از برنامه عمرانی سال جاری تمرکز داشت که شهردار مراغه افزایش هزینه‌های مصالح و تورم را از دلایل این امر عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha