انقلاب اسلامی به زنان هویتی عزتمندانه بخشید

اردبیل-ایرنا- مشاور امور بانوان سازمان بهزیستی گفت: انقلاب اسلامی در ۴۴ سال اخیر به زنان کشورمان هویتی عزتمندانه بخشیده و آنها را از قید و بند ذلت و خواری نجات داده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا رویا احمدیان در اجلاسیه شهدای زن استان اردبیل در سالن ولایت اظهار کرد: ایران اسلامی ما امروز به وجود شهدا به عنوان الگوهای شایسته و وارسته افتخار می‌کنند و در این مسیر روحیه کربلایی و زینبی زنان ما نیز ستودنی است.

وی یاد و خاطره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان و مجاهدان راه عزت و عظمت را گرامی داشت و تصریح کرد: از بین این شهدا، ۲۱ زن شهیده در استان داریم که در دوران دفاع مقدس توانسته‌اند در صیانت از این مرز و بوم به درجه رفیع شهادت برسند.

مشاور امور بانوان سازمان بهزیستی توصیه اصلی شهدا را به زنان و مردان غیرتمند این مرز و بوم حفظ حجاب و عفاف و دفاع از حریم ولایت عنوان کرد و گفت: در این سنگر باید پاسدار حریم خانواده و صیانت‌کننده اصول و مبانی تربیتی باشیم تا بتوانیم به وظیفه خطیر مادری و همسری شهدا در این سنگر به خوبی عمل کنیم.

احمدیان از حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی برتر زنان و حضرت زینب (س) به عنوان پیام‌رسان عزت و عظمت قیام سیدالشهدا یاد کرد و افزود: دشمن تلاش می‌کند تا در یک خط حرکتی انحرافی زنان و دختران ما را از این الگوها دور کرده و به جای آن برخی الگوهای نامناسب را ارائه کنند.

وی دفاع از کرامت زن مسلمان را به عنوان حق و حقوق مسلم یادآور شد و خاطرنشان کرد: نقش زنان این مرز و بوم در بیداری اسلامی و اعتلای تمدن ارزشی، بسیار با ارزش و ماندگار است.

احمدیان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: دشمن تلاش می‌کند تا چنین سرمایه‌های معنوی را که شهدا برای ما به ارمغان آوردند، مخدوش جلوه داده و به نوعی مبانی خودخواسته خود را مطرح کند اما هوشیاری زنان در سنگر دفاع از انقلاب اسلامی توطئه آنها را خنثی کرده است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی در این ۴۴ سال به زن مسلمان ایرانی هویت و عزت واقعی بخشید و در نقطه مقابل تمدن غرب به نقطه افول اخلاقی و تربیتی رسیده که از زنان به عنوان برده معاصر یاد می‌کند.

مشاور امور بانوان سازمان بهزیستی ادامه داد: در سایه نظام اسلامی است که بانوان ما امروز در سنگرهای مختلف افتخارآفرینی می‌کنند و قطعاً تداوم این راه عزتمندانه می‌تواند شوکتی واقعی برای همه ما به ارمغان بیاورد.

بر اساس این گزارش افسانه جهانی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل هم در این مراسم اظهار کرد: استان اردبیل با تقدیم ۲۱ زن شهیده و ۲۰ جانباز بانو به وجود عزتمند این شهدا و ایثارگران به خود می‌بالد.

وی افزود: زنان ما با شجاعت تمام علاوه بر حضور در خطوط دفاعی دشمن، بیشتر در پشت جبهه‌ها یاریگر رزمندگان بودند و با عزت و شرافت تمام سعی کردند از فرزندان غیرتمند این مرز و بوم حمایت و پشتیبانی‌ها را انجام دهند.

جهانی ادامه داد: در راستای برگزاری کنگره ملی بزرگداشت سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل و همزمان با روز شهدا، اجلاسیه زنان شهید استان را برگزار می‌کنیم و امیدواریم این زنان شهید و ایثارگر الگو و اسوه‌ای برای نسل امروز و آینده باشند تا با تأسی به بزرگ بانوی اسلام بتوان طریق درست و شایسته را پیمود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل افزود: امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگر به دلیل هجمه سنگین دشمن به الگوهای شایسته تربیتی نیاز دارد که یک زن عفیف، با حجاب و وارسته می‌تواند الگویی برای نوجوانان و جوانان ما باشد تا بتوانند از این برهه سخت عبور کنند.

جهانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا در جنگ ترکیبی سرمایه‌های معنوی و داشته‌های ارزشی ما را به یغما ببرد اما آنچه که بسیار مهم است نقش مادران در نظام خانواده و همچنین الگوهای تربیتی ارائه شده در واحدهای آموزشی است که به راحتی می‌تواند زمینه‌ساز تعالی شایسته نسل آینده به ویژه دختران و بانوان ما باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل اضافه کرد: کوچک‌ترین غفلت و بی‌توجهی به نظام خانواده، بزرگترین آسیب‌ها را به همراه خواهد داشت و از همین رو باید مراقبت‌های بیشتری را انجام دهیم تا راه و نام شهدا فراموش نشده و در تداوم این مسیر عزتمند بتوانیم به اهدافی شایسته دست پیدا کنیم.

به گزارش ایرنا در این اجلاسیه که با حضور گسترده خانواده‌های شهدا و ایثارگران، مادران، همسران و فرزندان شهدا و ایثارگر برگزار شد، اجرای سرود سلام فرمانده ۲ و نمایش در کنار خاطره‌گویی انجام و از کتاب نویسندگان زن با موضوع دفاع مقدس رونمایی شد.

بازدید از نمایشگاه «زن و دفاع مقدس»، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان زن استان و اجرای مداحی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha