جاده‌های خراسان رضوی مه آلود است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام راهداران و سامانه های نظارتی از صبح امروز، یکشنبه در پی مه گرفتگی در برخی جاده های اصلی و فرعی استان، دیدافقی رانندگان در این مسیرها کاهش یافته است.

جعفر شهامت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مه گرفتگی در سرتاسر مسیر بزرگراهی مشهد- چناران- قوچان موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مه غلیظ در مسیر مشهد- سرخس در محدوده گردنه مزداوند و آزادراه کنار گذر شمالی مشهد نیز تردد در این مسیرها را تحت تاثیر قرار داده است.

براساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی، پس از خروج سامانه بارشی فعال در استان طی دیروز، علاوه بر روند افزایش دما، وضعیت جوی در استان به تدریج پایدار خواهد شد.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی استان به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته از نظر طول راه‌ها در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha