۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۱:۱۰
کد خبر: 85051922
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار ایلام از احداث شهرک گلخانه ای در روستای باولگ شهرستان ملکشاهی خبر داد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه عملیات بهسازی، سنگفرش و احداث زمین چمن مصنوعی در روستای باولگ در دستور کار قرار دارد، گفت: شهرک گلخانه ای در روستای باولگ شهرستان ملکشاهی احداث می شود.

به گزارش ایرنا، حسن بهرام نیا روز پنجشنبه در سفر به شهرستان ملکشاهی، با حضور در روستای باولگ این شهرستان، با مردم این روستا دیدار و گفتگو کرد.

استاندار ایلام در این دیدار مردمی، اظهار کرد: جدا سازی آب فاضلاب از چشمه، عملیات بهسازی و سنگفرش و احداث زمین چمن مصنوعی در داخل روستای روستای باولگ در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: با توجه به پتانسیل های بالای این روستا، ایجاد شهرک گلخانه ۱۰ هکتاری در این روستا برنامه ریزی شده است و باید در اسرع وقت زیرساخت های این گلخانه ایجاد شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: شهرک صنعتی گلخانه ای با ظرفیت اشتغال ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد خواهد شد .

بهرام نیا گفت: در همین راستا و بعد از تهیه زمین جهاد کشاورزی مکلف می شود زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز و جاده دسترسی را فراهم آورده و دستگاه های متولی امور آموزشی هم آموزش‌های لازم در ایجاد و پرورش محصول در گلخانه ها را به مردم داده و زمین به صورت رایگان در اختیار متقاضی قرار گیرد.

وی گفت: با توجه به ضرورت تولید محصولات مختلف با حداقل مصرف آب و انرژی و نیز تغییرات اقلیمی صورت گرفته، توسعه ایجاد گلخانه ها ضروری است.

استاندار ایلام بیان کرد: شهرستان ملکشاهی هم از لحاظ آب و هم کیفیت خاک و وضعیت مناسب آب و هوایی برای ایجاد گلخانه از شهرستانهای مستعد استان است.

به گزارش ایرنا، در پی خواست مردم روستای باولگ برای پرداخت تسهیلات برای نانوایی در این روستا، بلافاصله استاندار ایلام دستور داد تسهیلات لازم برای راه‌اندازی نانوا در این روستا پرداخت شود.

استاندار ایلام به همراه جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و مدیران ستادی استانداری صبح امروز به منظور بازدید از پروژه های عمرانی و اقتصادی ملکشاهی به این شهرستان سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha