۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۹:۴۱
کد خبرنگار: 5304
کد خبر: 85051792
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک ۱۶ میلیارد ریالی نیک‌اندیش لامردی به ازدواج جوانانی که چند سال عقد بودند

شیراز-ایرنا- ۴۰ زوج جوان از شهرستان های لامرد و مهر با حمایت ۱۶ میلیارد ریالی خیر لامردی و به همت یک گروه جهادی، راهی خانه بخت شدند؛ این افراد بین سه تا هفت سال به عقد یکدیگر درآمده بودند اما به خاطر ناتوانی در تأمین ملزومات زندگی، آیین عروسی را برپا نکرده بودند.

مسئول این گروه جهادی شهرستان‌های لامرد و مهر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این آیین که به مناسبت نیمه شعبان سالروز میلاد حضرت مهدی موعود (عج) امام زمان برگزار شد، ۲۰ زوج از شهرستان مهر و ۲۰ زوج از شهرستان لامرد حضور داشتند که جهیزیه ۱۶ میلیارد ریالی آنها توسط "وهب زایری" نیک اندیش لامردی پرداخت شده است.
داوود محمدی افزود: تا کنون ۱۳۸ زوج توسط این گروه جهادی به خانه بخت رفته اند.
محمدی افزود: جهیزیه زوجین شامل یخچال، اجاق گاز، فرش، جارو برقی، لباسشویی، تلویزیون و برخی دیگر از اقلام مورد نیاز است، همچنین از اصنافی همچون گلفروشان، آرایشگران زنانه و مردانه و ماشین داران که برخی از آنها به صورت رایگان، در برپایی آیین ازدواج این زوج ها مشارکت داشته‌اند،‌ کمال تقدیر و تشکر را دارم.
حسین رحمانی از دیگر فعالان این عرصه افزود: برای هر زوج ۴۰۰ میلیون ریال جهیزیه تهیه شده است، همچنین مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد ریال نیز هزینه های جانبی جشن بوده است. این زوج ها بین سه تا هفت سال عقد بوده اند و تحت حمایت هیچکدام از ارگان های دولتی هم نبوده اند که از بین ۱۲۰ زوج درخواست کننده شناسایی شده اند. این زوج ها به دلایل و مشکلات مالی امکان ازدواج برایشان میسر نبود که به یاری خداوند، این اتفاق رخ داد.
وی گفت: گروه آتش به اختیار لامرد و مهر طی سالهای گذشته در بحث فرهنگی، درمانی، ازدواج آسان، اشتغال زایی و ... فعالیت مستمر دارد. در سال جاری تا کنون بیش از ۱۲ میلیارد تومان خدمات به افراد داده شده که نسبت به سال گذشته این رقم ۲ برابر شده است.

کمک ۱۶ میلیارد ریالی نیک‌اندیش لامردی به ازدواج جوانانی که چند سال عقد بودند

رحمانی گفت: گروه جهادی آتش به اختیار لامرد و مهر تا کنون موفق شده است با برگزاری ۲۰۸ فراخوان درمانی هزینه درمان افراد نیازمند را با کمک مردم تامین کند.
جوکار شهردار لامرد نیز در حاشیه مراسم گفت: شهرداری لامرد جهت ارج نهادن به این فرهنگ پسندیده در نظر دارد برای یک بار تخفیف ۵۰ درصدی عوارض ساخت و ساز زوج‌های شهر لامرد را که به کمک گروه آتش به اختیار به خانه بخت می روند ارائه کند.
شهرستان های لامرد و مهر در فاصله ۳۶۵ و ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha