۱۷ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵:۱۲
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 85051414
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتصاب گسترده کارکنان بخش دولتی یونان

۱۷ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵:۱۲
کد خبر: 85051414
اعتصاب گسترده کارکنان بخش دولتی یونان

تهران - ایرنا - کارکنان بخش دولتی یونان شامل آموزگاران، خدمه شناورهای مسافری و کشتی های باری و رانندگان قطار و اتوبوس؛ روز چهارشنبه در پی وقوع مرگبارترین سانحه راه آهن در این کشور، اعتصاب کردند.

به گزارش ایرنا از شبکه بلومبرگ؛ این اعتصاب در اعتراض به حادثه برخورد هفته گذشته یک دستگاه قطار باری با قطار مسافربری که ده ها قربانی گرفت، برگزار می شود.

دولت یونان روز دوشنبه اعلام کرد برای ارتقای ایمنی خطوط راه آهن این کشور، درصدد دریافت وام و بودجه اضافه از اتحادیه اروپاست.

کایریوکاس میتستاکیس نخست وزیر یونان گفته است دهه‌ها بی توجهی موجب فاجعه قطار شده است و می‌توانست بدتر از این باشد.

یانیس اویکونومو سخنگوی دولت روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ما نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم پشت خطای انسانی پنهان شویم.

به گفته اویکونومو نخست وزیر و دولت یونان برای بودجه اضافی به اتحادیه اروپا درخواست داده است تا بتواند در کوتاه‌ترین زمان شبکه ریلی خود را ارتقا دهد. وی گفت که یونان همچنین به دنبال دانش شرکای اتحادیه اروپا برای بهبود ایمنی خطوط ریلی خود است.

میتسوتاکیس در بیانیه اولیه خود که روز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرده بود که این سانحه ناشی از خطای غم انگیز انسانی است.

پس از این اظهارات احزاب مخالف وی را متهم به تلاش برای فرار از مسولیت پذیری و مقصر جلوه دادن یک مسوول بی‌تجربه ریل آهن کردند.

نخست وزیر یونان درحالی از مردم این کشور عذرخواهی کرد که معترضان در روزهای گذشته به فاجعه برخورد ۲ قطار در یونان که ۵۷ کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت تظاهرات برگزار کردند که موجب درگیری شدید با پلیس شد.

فرسودگی شبکه ریلی، مشکلات متعدد در سیستم سیگنالینگ و ایمنی در راه‌آهن از جمله مواردی است که معترضان در کوتاهی مسئولان یونانی به آن اشاره دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha