بیمارستان حضرت مهدی (عج)؛ چشم و چراغ ایرانیان و منحصربه فرد در خاورمیانه

تهران - ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج)، در نوع خود یکی از مراکز بهداشتی - درمانی و آموزشی منحصر به فرد در خاورمیانه است که خدمات درمانی وسیعی را به بیماران مخصوصا خانواده هایی که از شهرهای مختلف به تهران می آیند، ارائه می دهد.

سعید ناطقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا با بیان اینکه بیمارستان حضرت مهدی (عج) در مجاورت بیمارستان امام خمینی (ره) احداث شده است، افزود: در سالیان پس از انقلاب اسلامی بیمارستان امام خمینی(ره) یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کشور بود و سالهاست که با حجم قابل توجهی از مراجعین سراسر کشور روبرو است که بعضی اوقات به دلیل تعداد بالای مراجعین، امکان ارائه خدمات مطلوب به بیماران وجود نداشت.

وی اظهار داشت: از آنجایی که بیشترین بیماران پذیرش شده این بیمارستان از شهرستانهای مختلف هستند و از لحاظ فضای فیزیکی امکان ارائه خدمات وسیع به این بیماران نبود، از ۲۳ آبان سال ۱۳۹۰ با مشارکت خیرین و وزارت بهداشت احداث کلان بیمارستانی با عنوان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) در دستور کار قرار گرفت تا سطح و وسعت خدمات به مردم به خصوص از شهرهای مختلف گسترده تر شود.

به گفته او، افتتاح بیمارستان حضرت مهدی (عج) می تواند منجر به برطرف شدن بسیاری از کاستی های حوزه درمانی شود زیرا این طرح عظیم بهداشتی - درمانی و آموزشی از نظر تعداد تخت های ویژه، تخت های اورژانس، اتاق های عمل مجهز و تخت های بستری بسیار غنی است و افزایش چشمگیر کیفیت و کمیت خدمات ارائه شده همتراز با استانداردهای جهانی به هموطنان را به همراه دارد.

ناطقی اظهار داشت: در این بیمارستان هوشمند یکهزار تخت ایجاد شده که از این تعداد، ۱۱۰ تخت برای بخش اورژانس است و بسیاری از بخش های خدمات درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) هم به مهدی کلینیک منتقل شده است و در این بیمارستان نیز به زودی قسمت های درمانی برای مادران باردار و بخش های ویژه مانند پی سی یو راه اندازی می شود.

ناطقی تاکید کرد: بیمارستان حضرت مهدی (عج) در سطح خاورمیانه منحصر به فرد است و دارای تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز پزشکی در بخش هایی چون مراقبت های ویژه، ام آر ای و سی تی اسکن است که خدمات مطلوبی را می تواند برای بیماران از نقاط مختلف کشور ارائه دهد.

مهدی کلینیک؛ بیمارستانی هوشمند و منحصربه فرد در خاورمیانه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآوری کرد: بیش از ۷۰درصد از تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان هوشمند توسط وزارت بهداشت و با همکاری بنیاد علوی و خیرین تهیه شده است و معادل ۳۰ درصد تجهیزات نیاز به تامین اعتبار و همکاری وزارت بهداشت، برای خرید و راه اندازی دارد.

به گزارش ایرنا، کلان بیمارستان یکهزار تختخوابی حضرت مهدی (عج) به عنوان بزرگترین طرح نظام سلامت پس از دوران انقلاب اسلامی با امکانات کم‌نظیر و در تراز جهانی از جمله ۵۲۲ تخت بستری، ۲۰۴ تخت ویژه، ۱۱۰ تخت اورژانس، ۴۲ تخت اتاق عمل و تجهیزات به روز در ۱۸ طبقه و با متراژ ۱۰۸ هزار و ۱۵۷ متر مربع است که به‌زودی توسط رئیس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha