۱۵ اسفند ۱۴۰۱، ۱۷:۲۹
کد خبرنگار: 5368
کد خبر: 85049713
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

حزب‌الله: دشمنان برای غرق لبنان در فتنه بسیج شده‌اند

تهران - ایرنا - رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان درسخنانی با اشاره به پیچیده شدن بحران انتخاب ریاست جمهوری این کشور گفت که دشمنان برای فتنه انگیزی در لبنان تمامی امکانات‌شان را بسیج کرده‌اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه خبری العهد، سید «هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در این باره اظهار داشت: دشمنان باتمام امکانات آمده‌اند تا لبنان را به فتنه بکشانند، بنابراین باید مقاومت و ایستادگی کرد و ثابت کرد که این فتنه با اتحاد و همفکری عملی نخواهد شد.

وی ادامه داد:با وجود همه دروغ‌هایی که برخی در لبنان می‌گویند، اما ما نسبت به آینده اطمینان داریم، اگرچه افراد نادانی در بین ما زندگی می‌کنند.

شیخ صفی الدین ادامه داد: ما بیشترین علاقه را به کشور خود داریم و هدف این فریب و دروغی که توسط سفارتخانه‌ها هدایت می‌شود، ایجاد هرج و مرج در جامعه لبنان است و ما باید هوشیار باشیم و با قدرت و شجاعت با همه این تلاش‌ها مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم که خود لبنانی‌ها باید برای کشورشان رئیس جمهور انتخاب کنند و آنچه کشور ما را نجات می‌دهد سرعت بخشیدن و عدم تلف کردن زمان برای انتخاب رئیس جمهور است.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان پیشتر نیز طی سخنانی در واکنش به مداخلات خارجی مشکوک در این کشور توسط برخی طرف‌ها، تاکید کرده بود که ملت لبنان خودشان قادر به حل و فصل مشکلاتشان هستند و نیازی به خارج ندارند.

شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان نیز در سخنانی با اشاره به پیچیده‌تر شدن بحران اقتصادی و سیاسی کشورش در پی توطئه‌های خارجی با همدستی طرف‌های داخلی، گفت که حزب‌الله هیچگاه تسلیم طرح فتنه این طرف‌ها نخواهد شد و اولویت آن نجات لبنان است.

دوران ریاست جمهوری ۶ ساله میشل عون بر لبنان روز دوشنبه (۹ آبان ماه) به پایان رسید.

تداوم خلاء در نهاد ریاست جمهوری لبنان از آن زمان در سایه پافشاری احزاب و جریان‌های سیاسی بر مواضع و نامزدهای خود، پرونده انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور را وارد پیچ و خم شدیدی کرده که تلاش‌ها برای عبور از آن نیاز به توافق یا تغییری در موازنه قوای داخلی دارد.

طولانی شدن بیش از حد خلاء ریاست جمهوری علاوه بر تشدید بحران سیاسی به بحران اقتصادی چند ساله لبنان نیز دامن زده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha