عرضه محصولات پتروشیمی در بورس با نرخ پایه دلار ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی

تهران- ایرنا- دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به عرضه ۱۱۵ میلیون دلار ارز در معاملات امروز مرکز مبادله ارز و طلای ایران توسط پتروشیمی‌ها، گفت: عرضه محصولات پتروشیمی در بورس، با قیمت پایه ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی انجام خواهد شد.  

«احمد مهدوی ابهری» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به توافق‌های انجام شده درباره محاسبه قیمت ارز برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس اشاره کرد و افزود: عرضه محصولات پتروشیمی در بورس، با قیمت پایه ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی انجام خواهد شد.

وی ادامه‌داد: همچنین برای کاهش واردات پروپیلن و تامین نیاز داخلی این محصول پتروشیمی، قیمت خوراک این واحدها مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

مهدوی ابهری تاکید کرد: این بازنگری درباه پتروشیمی‌ها با خوراک مایع مانند پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی امیرکبیر و پتروشیمی جم است تا محصول بیشتری به بازار عرضه کنند.

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه برای تولید پروپیلن قیمت خوراک مایع این پتروشیمی ها گران است، گفت: هماهنگی های لازم در این زمینه انجام شده است.

وی با تاکید بر استمرار عرضه ارز پتروشیمی‌ها در مرکز میادله ارز و طلا، اضافه‌کرد: در روز جاری ۱۱۵ میلیون دلار ارز توسط پتروشیمی ها در این مرکز عرضه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha