مشق نوعدوستی در مدارس کیش

۱۴ اسفند ۱۴۰۱، ۹:۱۰
کد خبر: 85047761
مشق نوعدوستی در مدارس کیش

کیش - ایرنا - جشن ملی نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در مدارس کیش آغاز شد تا نقطه شروعی برای مشق نوعدوستی در بین دانش آموزان باشد.

به گزارش ایرنا، همه ساله ۱۴ اسفند همزمان با سالروز احسان، نیکوکاری و تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مدارس نقاط مختلف میزبان صندوقچه هایی است تا کمک های دانش آموزان را برای تامین نیازهای هم نوعان آنان جمع آوری شود.

به گفته رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) جزیره کیش، جشن ملی نیکوکاری با سه هدف ترویج نیکوکاری در راستای کمک به نیازمندان، ایجاد فرصت حضور و مشارکت برای انفاق، احسان و انسجام اجتماعی در کمک به دیگران و تامین مالی جهت رفع نیازهای افراد تحت پوشش برگزار می شود.

ایوا صمیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: امسال نیز این جشن در سه بخش شامل بیش از ۲۰ مدرسه، مصلی نماز جمعه و پایگاه های اصلی شهر برگزار می شود که امروز ۱۴ سفند ایستگاه های جمع اوری کمک های مردم جشن ملی نیکوکاری در تمام مدارس و بازارها و فرودگاه جزیره دایر شده است.

وی با بیان اینکه این ایستگاه ها به مدت یک هفته در این محل ها دایر خواهند بود افزود: ۱۹ اسفند نیز پایگاه اصلی این نهاد در مصلی نماز جمعه کیش برای جمع اوری کمک های نمازگزاران دایر می شود.

صمیمی گفت: مدارس به عنوان میعادگاه حضور آینده سازان کشور از اهمیت ویژه ای در این جشن با هدف تقویت حس نوعدوستی و کمک به همنوعان است که تلاش شده بستر برای حضور بانشاط همه دانش آموزان برای شرکت در این جشن نوع دوستی در مدارس فراهم ‌شود.

وی با بیان اینکه مبالغ جمع‌آوری شده در مدارس، به دانش آموزان نیازمند همان مدرسه اهدا می‌شود، افزود: متولی برگزاری این جشن در مدارس دانش‌آموزان هستند که فرایند هزینه کرد مبالغ اهدایی نیز امسال با نظارت خود دانش‌آموزان هزینه می شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کیش گفت: به جز برقراری ایستگاه های ثابت، جمع آوری کمک از طریق روش‌های مختلف از جمله کد دستوری #۷۷۷*۸۸۷۷* و کارت مجازی کمیته امداد این جزیره به شماره ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۰۳۲ با هدف مشارکت حداکثری مردم تا پایان اسفندماه ادامه دارد.

هم اکنون در این جزیره ۶۵ خانواده با جمعیت ۲۰۰ نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که ۳۲ نفر آنان را دانش اموزان و دانشجویان تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط