۱۴ اسفند ۱۴۰۱، ۷:۳۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85047681
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حملات ائتلاف سعودی به الحدیده یمن

۱۴ اسفند ۱۴۰۱، ۷:۳۰
کد خبر: 85047681
حملات ائتلاف سعودی به الحدیده یمن

تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته استان الحدیده یمن را هدف حملات هوایی، موشکی و توپخانه قرار داده و ۵۲ بار آتش‌بس ادعایی در این استان را نقض کرده‌ است.

به گزارش ایرنا از المسیره، اتاق عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان الحدیده اعلام کرد، پهپادهای شناسایی و جاسوسی ائتلاف سعودی وارد آسمان مناطقی در حیس شدند و به گشت زنی پرداختند.

بر اساس این گزارش، حملات راکتی ائتلاف سعودی نیز در مناطق مختلفی از استان الحدیده ادامه داشته است و واحد توپخانه ائتلاف سعودی نیز مناطقی در این استان را هدف قرار دادند.

این گزارش می‌افزاید، هواپیماهای شناسایی و مسلح ائتلاف سعودی نیز در پنج نوبت مناطقی را در حیس هدف قرار دادند.

همچنین توپخانه ارتش سعودی نیز مناطقی در شهرستان مرزی «منبه» واقع در استان صعده در شمال یمن را هدف قرار داد.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجددا تمدید شد و ۱۰ مهر پایان یافت.

پیش تر سرلشکر جلال الرویشان معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر یمن گفته بود که وضعیت نه صلح و نه جنگ یک تهدید است و تکیه ما بر اتحاد ملت و مسئولان است.

همچنین «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha