۱۳ اسفند ۱۴۰۱، ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 5368
کد خبر: 85047437
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

حزب‌الله: تسلیم طرح فتنه نخواهیم شد

۱۳ اسفند ۱۴۰۱، ۱۸:۰۵
کد خبر: 85047437
حزب‌الله: تسلیم طرح فتنه نخواهیم شد

تهران-ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در سخنانی با اشاره به پیچیده‌تر شدن بحران اقتصادی و سیاسی کشورش در پی توطئه‌های خارجی با همدستی طرف‌های داخلی، گفت که حزب‌الله هیچگاه تسلیم طرح فتنه این طرف‌ها نخواهد شد و اولویت آن نجات لبنان است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری العهد، شیخ "نبیل قاووق" عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در سخنانی در این باره اظهار داشت: کسانی که گفت‌وگو و اجماع را رد می‌کنند، کشور را به سمت بدترین شرایط سوق می‌دهند و بر کسی پوشیده نیست که کشورهای خارجی مانع از نشست، گفت‌وگو و اجماع لبنانی‌ها می‌شوند.

شیخ قاووق گفت: گفت‌وگو میان لبنانی‌ها و نشستن آنها بر سر میز گفت‌وگو ممنوع است و این مسئله را به خوبی تجربه کرده‌ایم.

وی افزود: کشورهای خارجی که مانع ارتباط و گفت‌وگوی لبنانی‌ها می‌شوند، لبنان را به سمت فروپاشی کامل سوق می‌دهند و هویت این کشورها افشا شده است.

این مقام حزب‌الله در ادامه تاکید کرد: باید به همه این مشکلات پایان داده شود و بزرگ‌ترین اولویت حزب الله عجله برای نجات کشور و کاهش درد و رنج ملت لبنان است.

شیخ قاووق همچنین خاطرنشان کرد: ما همچنان دستان خود را برای همگرایی و گفت‌وگو دراز خواهیم کرد و طرف‌ مقابل باید از این احتمال که ما تسلیم فشارهای خارجی و پروژه فتنه شویم، ناامید شود.

قاووق پیشتر نیز گفته بود: لبنان دیکته‌های خارجی درباره ریاست جمهوری و موضوعات دیگر را برنمی تابد و معادله امروز اجازه دیکته و تحمیل رئیس جمهور از کشورهای منطقه یا جهان را نمی‌دهد. تنها راه حل موجود تسریع در آغاز گفت‌وگو برای دستیابی به اجماع لبنانی- لبنانی است و نه امروز و نه فردا و نه پس فردا هیچ جایگزینی برای اجماع وجود ندارد.

دوران ریاست جمهوری ۶ ساله میشل عون بر لبنان روز دوشنبه (۹ آبان ماه) به پایان رسید.

تداوم خلاء در نهاد ریاست جمهوری لبنان از آن زمان در سایه پافشاری احزاب و جریان‌های سیاسی بر مواضع و نامزدهای خود، پرونده انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور را وارد پیچ و خم شدیدی کرده که تلاش‌ها برای عبور از آن نیاز به توافق یا تغییری در موازنه قوای داخلی دارد.

طولانی شدن بیش از حد خلاء ریاست جمهوری علاوه بر تشدید بحران سیاسی به بحران اقتصادی چند ساله لبنان نیز دامن زده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha