آمریکا ۳۷ نهاد چینی و روسی را تحریم می‌کند

تهران – ایرنا – وزارت بازرگانی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد، ایالات متحده ۳۷ نهاد را به دلیل فعالیت‌هایی از جمله کمک به ارتش روسیه، حمایت از ارتش چین و تسهیل یا مشارکت در نقض حقوق بشر در میانمار و چین به لیست سیاه تجاری خود اضافه می کند.

به گزارش ایرنا از رویترز، تئا کندلر، دستیار وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه (به وقت محلی) در بیانیه‌ای گفت: «هنگامی که ما نهادهایی را شناسایی می‌کنیم که موجب نگرانی امنیت ملی یا سیاست خارجی ایالات متحده می‌شوند، آنها را به فهرست سیاه اضافه می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم معاملات آنها را بررسی کنیم.»

آمریکا جمعه گذشته نیز، تحریم‌های جدیدی علیه ۲۰۰ فرد و نهاد روسیه وضع کرد.

علاوه بر این، وزارت بازرگانی آمریکا محدودیت‌های صادراتی علیه ۹۰ شرکت مرتبط با روسیه از جمله برخی شرکت‌های چینی اعلام کرد.

این وزارتخانه ادعا کرد که این محدودیت‌ها به دلیل کمک به روسیه برای دور زدن تحریم‌ها صورت گرفته است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا همچنین در دستوری تعرفه بیش از ۱۰۰ نوع از محصولات فلزی با تمرکز بر آلومینیوم، مواد معدنی و محصولات شیمیایی روسیه را افزایش داد.

همچنین کانادا تاکنون تحریم‌های مختلفی علیه روسیه وضع کرده است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه روز دوشنبه گفت که مسکو در حال آماده‌سازی پاسخ مناسب به تحریم‌های آمریکا و کانادا است.

وی افزود: ما در حال آماده‌سازی اقدامات متقابل هستیم. این اقدامات بصورت خلاقانه برای تأثیر بیشتر بر واشنگتن و اوتاوا به کار گرفته خواهند شد.

وی گفت، در شرایطی که غرب به رهبری آمریکا به شدت تهاجمی عمل می‌کند و از هیچ ابزاری برای هدف قرار دادن مسکو روی گردان نیست، روسیه با تکیه بر اصل واکنش متقابل پاسخ خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که تحریم‌های آمریکا و کانادا به منظور تضعیف ظرفیت صنعتی و مالی روسیه و "توقف" دسترسی مسکو به اقتصاد جهانی وضع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha