۱۱ اسفند ۱۴۰۱، ۲۳:۳۸
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 85045889
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۷۰ میلیارد ریال برای ساماندهی یادمان های دفاع مقدس ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه بیش از ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی گلزار شهدا و یادمان های دفاع مقدس در نظر گرفته شده است، گفت: راهیان نور یک سرمایه است که باید با فناوری های روز از آن صیانت شود.

 به گزارش ایرنا، حسن بهرام نیا، شامگاه پنجشنبه در نشست قرارگاه استانی راهیان نور در یادمان شهدای قلاویزان با حضور سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اظهار کرد: یادمان شهدای قلاویران محلی است که عزیزان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس، در آن عرشی بودند و فرشی نبودند، از این منظر اینجا مکان مقدسی است و هر کس در آن حضور دارد توسط شهدا دعوت شده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه یادمان قلاویزان به عنوان یک مکان مقدس، سرشار از معنویت، اخلاق، شجاعت، بردباری، ایثار و فداکاری است، گفت: باید ضمن صیانت از این سرمایه‌ها، با استفاده از فناوری های روز، در راستای انتقال این میراث بزرگ به آیندگان تلاش کرد.

وی با بیان اینکه راهیان نور یک سرمایه است که باید با فناوری های روز از آن صیانت شود، افزود: انسان در هر زمانی چه در شادی و چه در غم نیازمند به حضور در یادمان های دفاع مقدس و در کنار شهدا است و توجه به آن برای روح و روان فرد ضروری بوده، و دینی است که به آیندگان داریم.

استاندار ایلام یادآور شد: برخی اعلام کردند که در اربعین امسال فاجعه منا رخ خواهد داد و همه آحاد مردم و مسئولان پای کار آمدند تا اتفاق ناگواری رخ ندهد و خوشبختانه یک نفر هم تلفات نداشتیم.

وی ابراز کرد: در اربعین سال جاری، در مقام مقایسه با سال ۹۸ میزان تلفات جانی ناشی از مرگ و میر جاده ای ۲۳ درصد کاهش یافت و این در حالی بود که بیش از سه میلیون نفر از مرز مهران در اربعین امسال تردد کردند، افزون بر این تلفات جاده ای نیز ۵۰ درصد کاهش یافت و برای نخستین بار جاده‌های استان یک طرفه نشدند.

اختصاص بیش از ۵۶ میلیارد تومان برای توسعه یادمان های شهدا و دفاع مقدس ایلام

بهرام نیا با بیان اینکه استان ایلام دارای هفت یادمان ملی، ۱۹ یادمان استانی، ۴۲ یادمان شهید گمنام و ۴۰۰ نقطه یادمانی خاطره‌انگیز دوران هشت سال دفاع مقدس است، گفت: در مجموع حدود ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای یادمان ها و گلزار شهدا در استان در نظر گرفته شده که تاکنون ۲۲۰ میلیارد ریال از آن تخصیص یافته است.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه اعتبارهای مربوط به یادمان های دفاع مقدس و شهدا در استان باید افزایش یابد تا ساماندهی لازم در یادمان ها انجام شود، گفت: در اعتبارهای سال آینده و سفر ریاست محترم جمهور به استان، انشاالله نیاز است تا نگاه ویژه ای به یادمان ها برای توسعه داشته باشیم.

وی بیان کرد: در راستای توجه به حوزه ایثار و شهادت همچنین ۱۱۰ میلیارد ریال نیز برای ساماندهی المان دو یادمان شرهانی و قلاویزان تخصیص یافته است و افزون بر این، ۵۰ میلیارد ریال نیز برای ساماندهی مزارهای مطهر شهدا در نظر گرفته شده که ۴۰ میلیارد ریال از این مبلغ تخصیص داده شده است.

به گزارش ایرنا، نشست قرارگاه استانی راهیان نور با حضور سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، سردار جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان و حسن بهرام نیا استاندار ایلام و جمعی از مسئولان دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان در محل یادمان شهدای قلاویزان مهران برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بدو ورود به شهرستان مهران به مقام شامخ شهید گمنام در یادمان شهدای قلاویزان ادای احترام کرد.

قلاویزان نام بلندی های واقع در استان ایلام در امتداد مرز با عراق از آوردگاه‌های مهم دوران هشت سال دفاع مقدس بوده که عملیات‌های مختلفی از جمله والفجر ۳، والفجر ۵ و کربلای یک در این منطقه انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha