مقام ارمنی: انسداد گذرگاه لاچین بیشتر خود باکو را متضرر کرد

تهران- ایرنا- رئیس پارلمان ارمنستان گفت: بیش از اینکه ایروان از انسداد گذرگاه لاچین متضرر شده باشد، جمهوری آذربایجان به لحاظ سیاسی ضرر کرده و اکنون در بن بست قرار گرفته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، آلن سیمونیان به خبرگزاری آرمن‌پرس گفت: ما درحال دستیابی به موفقیت‌های بزرگ در عرصه بین‌المللی هستیم و به تلاش در این راستا ادامه خواهیم داد.

رئیس پارلمان ارمنستان معتقد است که انسداد گذرگاه لاچین جمهوری آذربایجان را به لحاظ سیاسی بیشتر از ارمنستان و آرتساخ ( قره باغ) دچار آسیب کرده است.

این مقام پارلمانی ارمنستان با تاکید بر اینکه ایروان مشکلاتی را متحمل شده و "هموطنانمان محاصره شده اند"، افزود: طبق ارزیابی من، جمهوری آذربایجان به لحاظ سیاسی در بن بست قرار گرفته است.

سیمونیان در پاسخ به اینکه آیا رفع انسداد گذرگاه لاچین می‌تواند یک پیش شرط برای مذاکرات باشد؟، بیان کرد که ارمنستان بر سر گذرگاه لاچین مذاکره جدید نمی‌کند زیرا یک توافق مذاکره شده و امضا شده درباره این گذرگاه در بیانیه سه‌جانبه تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آبان ۱۳۹۹) وجود دارد.

دیوان بین‌المللی دادگستری در تاریخ ۲۲ فوریه (۳ اسفند) به جمهوری آذربایجان دستور داد تمام گام‌های لازم برای تضمین جابجایی اشخاص و خودروها در گذرگاه لاچین را بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha