۸ اسفند ۱۴۰۱، ۹:۲۲
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 85041809
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اتحادیه اروپا پیشنهاد صلح چین برای جنگ اوکراین را بررسی می‌کند

تهران– ایرنا- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن انتقاد از نواقص پیشنهاد صلح چین برای خاتمه جنگ روسیه و اوکراین اعلام کرد که اتحادیه اروپا این ابتکار عمل را بررسی خواهد کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، جوسپ بورل با اشاره به پیشنهاد صلح چین برای حل و فصل جنگ میان روسیه و اوکراین نوشت: چین موضع خود را در مورد حل و فصل سیاسی (جنگ) به صورت مکتوب ارائه کرد که در واقع طرح صلح نبوده و بیشتر تکرار مواضع چین است. (اتحادیه اروپا) با برخی از آنها اشتراک نظر داشته و برخی از نکات مهم در آن مغفول بوده است.

این دیپلمات اسپانیایی در مطلبی که دیروز (۷ اسفند) در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، با تاکید بر بررسی این ابتکار عمل چین، نوشت: مشکل اصلی آن است که (این پیشنهاد) تمایزی میان متجاوز و قربانی قائل نشده و هر دو طرف را در یک سطح قرار داده است.

پیشتر نیز جو بایدن «طرح صلح» پیشنهادی چین را رد کرده و گفته بود: من در این طرح چیزی ندیدم که نشان دهد در صورت پیگیری آن، کشور دیگری به غیر از روسیه از آن سود ببرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: این ایده که چین در مورد نتیجه جنگی که کاملاً در حق اوکراین ظالمانه است مذاکره کند، اصلاً منطقی نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha