۸ اسفند ۱۴۰۱، ۷:۰۳
کد خبر: 85041714
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حادثه واژگونی قطار در اوهایو آمریکا ابعاد تازه‌ای گرفت

تهران- ایرنا- همزمان با انتشار خبرهایی مبنی بر تلف شدن بیش از ۴۳ هزار جاندار آبزی درپی واژگونی قطار حامل مواد شیمیایی سمی در ایالت اوهایو آمریکا، مسئولان ایالت‌های میشیگان و تگزاس نیز از انتقال خاک آلوده محل حادثه به اراضی این دو ایالت به شدت انتقاد کردند.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از نشریه هیل، فرمانداران و نمایندگان میشیگان و تگزاس می‌گویند موضوع انتقال خاک آلوده محل واژگونی این قطار در شهرک ایست پالستاین از توابع ایالت اوهایو، از قبل به آنها اطلاع داده نشده بود.

دبی دینگل (Debbie Dingell) نماینده دموکرات میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت از اینکه خاک آلوده منطقه حادثه به حومه شهر بله ویل (Belleville) از توابع این ایالت انتقال یافته به شدت نگران است زیرا پیش از هر چیز سلامت مردم این منطقه اهمیت دارد.

وی گفت: در این رابطه با اداره حفاظت محیط زیست دولت فدرال، وزارت راه و ترابری و شرکت راه آهن ایالتی مکاتبه کرده است.

در این حال، اداره منابع طبیعی اوهایو در گزارشی اعلام کرد درپی این حادثه، نزدیک به ۴۴ هزار جاندار آبزی در آب‌های منطقه تلف شده‌اند.

بنابر اعلام این اداره، ۳۸ هزار و ۲۲۲ قطعه ماهی کپور و ۵ هزار و ۵۰۰ گونه آبزی از جمله انواع ماهی، دوزیستان، خرچنگ و غیره در اثر انتشار مواد شیمیایی سمی به آب‌های منطقه تلف شده‌اند.

به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پیش، یک قطار باری با ۱۰۰ واگن که ۲۰ واگن آن حامل ماده شیمیایی وینیل کلرید بود، نزدیکی شهرک ایست پالستاین در ایالت اوهایو از ریل خارج شد و ۴ هزار و ۷۰۰ نفر ساکنان این شهرک صنعتی را در معرض خطر قرار داد.

در نتیجه حریق گسترده در محل، مقادیر زیادی دیوکسین (Dioxins) - گروهی از ترکیبات شیمیایی بسیار سمی کلردار هستند که از راه‌های مختلف وارد بدن می‌شوند- در هوا منتشر شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha