مالکان چاه‌های برقی در اردبیل ملزم به تمدید پروانه بهره‌برداری شدند

اردبیل - ایرنا - مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از کشاورزانی که مالک چاه‌های برقی هستند خواست هر چه سریع‌تر نسبت به تمدید پروانه بهره‌برداری خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، داور بستام روز یکشنبه با اعلام این خبر با بیان ضرورت اجرای طرح اصلاح و تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری چاه‌ها افزود: در صورت منقضی شدن اعتبار پروانه بهره‌برداری انشعاب برق چاه قطع خواهد شد.

وی بیان کرد: طبق مصوبه هیات وزیران از آغاز سال ۱۴۰۲ تعرفه برق کشاورزی برای مصارف بالاتر از حد مجاز و ساعت درج شده در پروانه بهره‌برداری مستند چاه‌های کشاورزی، طبق تعرفه تولید برق محاسبه و دریافت خواهد شد.

مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ادامه داد: اگر قدرت مجاز برق درج شده در پروانه بهره‌برداری کشاورزی نیاز به اصلاح دارد ، کشاورزان باید در اسرع وقت با مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا امور منابع آب‌های استان در شهرستان‌ها درخواست تمدید یا اصلاح پروانه خود را ارائه دهند.

وی بیان کرد: در صورت پیگیری نکردن اصلاح پروانه و تمدید آن از سال آینده مصرف برق مازاد بر پروانه بهره‌برداری با تعرفه آزاد محاسبه و دریافت خواهد شد.

وی اظهارامیدواری کرد جهاد کشاورزی استان اردبیل در سال آینده گام‌های جدی‌تری برای توسعه آبیاری مدرن برداشته و با اجرای اصلاح الگوی مصرف کشاورزان را نسبت به اصلاح و تعدیل پروانه خود ترغیب کند.

وی همچنین با اشاره به نقش دهیاران و شورای‌های اسلامی در اقناع و ترغیب کشاورزان و ضرورت همکاری اداره کل امور روستایی استانداری اردبیل در آگاه‌سازی کشاورزان اظهار کرد: یکی دیگر از راهکارهای اصلاح و تعدیل پروانه چاه‌ها، کاهش قدرت برق از سوی شرکت توزیع برق و آگاه سازی مردم از طریق رسانه‌ها است و همراهی و همکاری این دستگاه‌ها می‌تواند ما را در انجام این امر مهم یاری کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha