لرستان قطب بزرگ تولید و صادرات دارو در کشور است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: این استان قطب بزرگ تولید و صادرات دارو در کشور است و زمینه ایجاد شرکت تولید سرم دیالیز نیز در منطقه فراهم می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان فرهاد زیویار در دیدار اعضای هیات مدیره بزرگترین شرکت تولید تجهیزات دیالیز کشور (مدوی) اظهار کرد: باتوجه به ذخایر آبی مناسب استان، ظرفیت ایجاد شرکت تولید سرم دیالیز در این دیار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد این مجموعه در لرستان حمایت لازم صورت خواهد گرفت گفت: باید مکانی را برای آغاز ساخت این پروژه انتخاب کرد که حداقل تا ۲۰ سال آینده آب مورد نیاز تولید سرم را تامین کند.

استاندار لرستان همچنین با اشاره به اینکه لرستان قطب بزرگ تولید و صادرات دارو در کشور است، اظهار کرد: ظرفیت های بالایی در این زمینه وجود دارد بنابراین باید تمرکز و تلاش بیشتری را نسبت به ایجاد این‌گونه صنایع معطوف کنیم.

پس از این دیدار و طبق دستور استاندار لرستان بنا شد مکان مناسب ساخت این مرکز تولید سرم با هماهنگی معاون اقتصادی استاندار، اعضای هیات مدیره شرکت و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط انتخاب و مقدمات شروع کار انجام شود.

سالانه ۳۰ میلیون لیتر سرم برای بیماران دیالیزی کشور کمبود وجود دارد که از دیگر کشورها وارد می شود و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، با ساخت این شرکت سالانه ۴۵ میلیون لیتر سرم در استان تولید می شود که علاوه بر تامین نیاز کشور، ظرفیت صادرات فراهم می شود.

همچنین با ایجاد این شرکت در استان، لرستان تبدیل به قطب تولید و توزیع سرم دیالیز در غرب کشور خواهد شد که برای تولید این حجم از سرم سالانه ۶۰ میلیون لیتر آب نیاز است که طی بررسی های صورت گرفته آب منطقه لرستان یکی از باکیفیت ترین ها برای تولید سرم دیالیز می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha