دیدار محرابیان با وزیر انرژی تاجیکستان در آستانه اجلاس شورای حکام آب

تهران - ایرنا - وزیر نیرو در آستانه برگزاری سیزدهمین اجلاس شورای حکام آب مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری با وزیر منابع آب و انرژی تاجیکستان دیدار و گفت‌ وگو کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان در حاشیه دیدار با «دلیر جمعه» وزیر منابع آب و انرژی تاجیکستان که با هدف حضور در سیزدهمین اجلاس مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری(تحت پوشش یونسکو) به ایران سفر کرده، اظهار داشت: فردا (پنجشنبه) در چارچوب توسعه دیپلماسی آب، سیزدهمین اجلاس شورای حکام آب را برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در این رابطه میزبان وزراء و نمایندگان کشورهای عضو مرکز هستیم، افزود: بر همین اساس با وزیر منابع آب و انرژی تاجیکستان درباره استفاده از ظرفیت‌ها و پروژه‌های مشترک بحث و تبادل‌نظر شد.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد در چارچوب سیزدهمین اجلاس شورای حکام که فردا برگزار می‌شود، توافق های سازنده‌ای برای توسعه هر چه بیشتر روابط با کشورهای عضو به خصوص تاجیکستان و عراق و همچنین دیگر کشورهای منطقه حاصل شود.

تامین آب شهری تهران در جهان نمونه است
وزیر منابع آب و انرژی تاجیکستان نیز در حاشیه این دیدار اظهار کرد: تصادفی نیست که تهران میزبان برگزاری اجلاس شورای حکام آب منطقه است، چرا که شهر تهران در زمینه تأمین آب شهری در جهان شهرت دارد و من از نزدیک با تجربه ایران در حوزه مدیریت آب شهری آشنا شده‌ام.

دلیر جمعه با اشاره به توانمندی متخصصان و مهندسان ایران اظهار کرد: این امر نه تنها در حوزه ساخت و مدیریت سدها که آبرسانی به شهرها و روستاها صادق است و معتقدم این تجربیات می‌تواند در دیگر کشورها به خصوص تاجیکستان اجرایی شود.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha