۳۰۰ هزار ربع سکه هفته آینده در مرکز مبادله ارز و طلا عرضه می‌شود

تهران – ایرنا - مدیر پروژه راه‌اندازی مرکز ارز و طلای کشور گفت: ۳۰۰ هزار قطعه ربع سکه هفته آینده در مرکز مبادله ارزو طلای کشور عرضه خواهد شد و دیگر در بازار بورس عرضه نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، امیر هامونی روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: همچنین ارز مسافرتی در پشت گیت فرودگاه به مسافران عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: سایر مسکوکات طلا نیز به مرور در مرکز مبادله ارز و طلا ارائه خواهد شد و در تالار حواله این مرکز ارز پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و سایرین عرضه شده و واردکنندگان هم می‌توانند ارز خود را تامین کنند.

به گفته مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلا، برای مسافرت‌های زمینی ۳۰۰ یورو و مسافرت‌های هوایی ۵۰۰ یورو اختصاص داده شده است.

وی افزود: باجه‌ها و خودپردازهایی در فرودگاه امام مستقر شده‌اند و برای نخستین بار در کشور این خودپردازها به جای اسکناس ریال، ارز مورد نیاز مسافران را پرداخت می‌کنند؛ این خودپردازها نصب شده و از امروز آماده استفاده است و مسافران می‌توانند ارز مورد نیاز مسافرتی خود را از پشت گیت خروجی دریافت کنند.

هامونی گفت: از روزی که پروژه راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا ابلاغ شد ۲۷ روز زمان داشتیم و اقدام‌های زیادی در این زمینه انجام شد؛ همچنین هشت کارویژه مهم را شناسایی کردیم تا بر اساس آن تقسیم کار انجام شود. در مرکز مبادله ارز و طلای ایران دو تالار ارز خدماتی و حواله ارز را راه‌اندازی کرده‌ایم.

به گفته وی، همچنین نماینده مقیم دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه دستگاه‌هایی که بیشترین همکاری و ارتباط با مرکز مبادله ارز و طلا دارند در این مرکز مستقر شدند. همچنین نماینده تام‌الاختیار هر دستگاه و وزارتخانه که از سوی وزیر معرفی شده و حق امضا دارند نیز معرفی شدند.

مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلای ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰ نیاز ارز خدماتی شناسایی شده که می‌توان به ارز دانشجویی، ارز درمانی، ارز مورد نیاز برای فرصت‌های مطالعاتی، حق‌الوکاله دعاوی، هزینه مسابقات ورزشی، دفاتر و مدارس خارج از کشور، هزینه خرید امتیاز پخش فیلم، حق بیمه، هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی، شرکت‌های کشتیرانی و حمل و نقل زمینی و ... اشاره کرد. به عنوان مثال در حوزه مسافرت هوایی ۵۰۰ دلار به عنوان ارز مسافرتی در نظر گرفته‌ایم همچنین به ازای هر کامیون‌دار ۴۵۰۰ یورو ارز در نظر گرفته‌ایم که در سرفصل‌های مختلف با جزئیات در آینده اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha