اردوهای راهیان نور دریایی آغاز شد

۱ اسفند ۱۴۰۱، ۲۲:۴۵
کد خبر: 85035853
اردوهای راهیان نور دریایی آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - اردوهای راهیان نور دریایی در یادمان شهدای والفجر هشت (اروند) از امروز با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه آغاز شد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه با تشکر از فرمانده نیروی دریایی سپاه و منطقه سوم ندسا که به رونق و توسعه کمی و کیفی یادمان شهدای والفجر هشت، توجه و اهتمام ویژه ای دارد، افزود: هر کس با شهدا رفیق شود و ارتباط معنوی بگیرد سراسر وجود او مملو از نور ایمان می شود پاک می شود، زلال و صاف می شود، آرامش می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید رئیسی افزود: هر کس یک قدم برای شهدا بردارد شهدا برای او ۱۰ قدم و بلکه بیشتر برای او بر می دارند؛ شهید یعنی کسی که همیشه گواه می دهد و همیشه شاهد است.

وی ادامه داد: بنابراین کسی که همیشه گواه می دهد باید همیشه بیننده باشد و ببیند، کسی که همیشه بیننده است باید همیشه زنده باشد و این همان نکته ویژه ای است که در آیه ۱۵۴ سوره بقره به آن اشاره شده است:«وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰکِنْ لَا تَشْعُرُونَ» ، در اینجا خداوند تبارک و تعالی به صراحت به ما تذکر می دهد که شهدا همیشه زنده اند و بر اعمال ما نظاره گر هستند و همین باور است که می تواند مسیر زندگی ما را به درستی هدایت و تعیین کند و در عملکردها و فعالیت های روزمره ما نقش سازنده و مؤثری داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خاطر نشان کرد: شهدا چونکه اهل اخلاص، صدق، معرفت و محبت هستند، این کشش و جاذبه اردوهای راهیان نور هم از سوی آنهاست که ما را می خوانند، دعوت می کنند، امروز ما می بینیم هر سال نسبت به دوره قبل در مسیر و قدمگاه های شهدا جمعیت مشتاق بیشتری حضور می یابند.

وی بیان کرد: آشنایی با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، آشنایی نسل جوان با بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی که سرگذشت های ثانیه به ثانیه دفاع مقدس و تمام لحظات رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در مقابله با دشمن، بسیار خواندنی و معرفتی بوده و در سایه همین سفرهای نورانی راهیان نور مشهود و ملموس است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: انتقال ارزش‌های والای دفاع مقدس و آموزه های فرهنگی تربیتی آن به نسل جوان، آشنایی سمعی بصری بصورت میدانی برای آینده سازان و پیشگامان گام دوم انقلاب با مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس ، تاریخچه جنگ و اهداف ، پیامدها و آموزه های دفاع مقدس ، باید با استفاده از هنر و رسانه انقلابی ترویج و توسعه یابد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی یادآور شد: زیارتگاه‌های راهیان نور و مشهد شهدای مظلوم کربلای ایران، موزه بزرگ حماسه‌سازی شیرمردان و شیر زنان این کهن سرزمین سرافراز و نماد مقاومت، پایداری و استواری ملت قهرمان آن برای پاسداری و دفاع از میهن، نظام اسلامی، ایمان و آرمان‌های والای انسانی است که باید به خوبی از آن حافظت و صیانت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha