رئیس سازمان حج و زیارت منصوب شد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدعباس حسینی را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت منصوب کرد.

به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با توجه به اتمام مدت مأموریت سید صادق حسینی، با قدردانی از زحمات وی در دوره مسئولیت، در حکمی سید عباس حسینی را به عنوان معاون وزیر و رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب کرد.

سید عباس حسینی از مدیران پرسابقه سازمان حج و زیارت با بیش از ۲۵ سال سابقه مدیریت و امور اجرایی در مسئولیت‌های مختلف سازمان حج و زیارت است. این نخستین مرتبه است که یکی از مدیران رشدیافته در بدنه این سازمان از سطح کارشناسی تا مدیریت به ریاست این سازمان منصوب می‌شود. مدیر حج و زیارت استان تهران، مدیر حج و زیارت استان چهارمحال و بختیاری، مدیرکل برنامه‌ریزی تدارک و امور رفاهی سازمان حج و زیارت، مدیرکل اسکان و تغذیه، مسئول ستاد مناطق در مکه و مدینه، ریاست و عضویت کمیسیون‌های مختلف حج و عمره و عتبات از جمله سوابق رئیس جدید سازمان حج و زیارت است.

در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به سید عباس حسینی و ابلاغ مأموریت‌های دوره جدید سازمان حج و زیارت بر پیگیری مطالبات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران حج و زیارت به ویژه منویات و توصیه‌های مدنظر معظم‌له در پیام‌های سالانه حج، توجه ویژه به ظرفیت جهانی زیارت اربعین و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در خصوص مسائل اجرایی اربعین حسینی(ع) و تبدیل ایران به مهم‌ترین مسیر نهضت جهانی اربعین برای زائران و مسلمانان کشورهای منطقهو اهتمام لازم برای حفظ جایگاه و شأن حجاج و زائران ایرانی با حفظ عزت و کرامت ایشان تاکید شده است.

تقویت حوزۀ کارگزاری و حرکت سازمان به سوی نهاد هوشمند و ناظر عالی در زمینه حج و زیارت، برنامه‌ریزی برای زیارت‌های ارزان، آسان و تنظیم بهای تمام‌شده زیارت حج و عتبات مقدسه، سیاست‌گذاری جامع در امور حج و زیارت و هماهنگی با نهادها و دستگاه‌های مسئول با استفاده از ظرفیت دبیرخانه شورای عالی حج و زیارت، صدور مجوز و نظارت بر دفاتر خدمات زیارتی و کاروان‌های حج و زیارت بر اساس دستورالعمل‌های قانونی، ارتقای سطح آگاهی زائران و کارگزاران حج و زیارت با تکیه بر آموزش پیش از اعزام در جهت بالا بردن معرفت دینی و شناخت ضوابط قانونی و فرهنگی کشورهای میزبان و توجه ویژه به بحث سلامت حجاج و زائران هنگام اعزام، اسکان در کشور مقصد و بازگشت به میهن اسلامی با هماهنگی دستگاه‌های مسئول در امر بهداشت و درمان از مهمترین محورهای ماموریت های ابلاغی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سید عباس حسینی است.

سازمان حج و زیارت یکی از سازمان های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌رود که رئیس آن همزمان معاون وزیر فرهنگ نیز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha