۱ اسفند ۱۴۰۱، ۱:۴۵
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85034863
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ساندی تایمز: فقط ۵۰ تانک تا ماه آوریل به اوکراین ارسال می‌شود

تهران- ایرنا- منابع رسانه‌ای گزارش دادند که کشورهای غربی تا اوایل ماه آوریل فقط ۵۰ عراده از تانک‌هایی را که به کی‌یف قول داده‌اند، ارسال خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، ساندی تایمز یکشنبه نوشت که اوکراین انتظار داشت ۳۲۰ تانک غربی دریافت کند اما این کشور تا ماه آوریل کمتر از ۵۰ تانک دریافت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، کشورهای غربی بیم آن دارند که این تعداد تانک‌ها برای تغییر اوضاع در میدان جنگ اوکراین کافی نباشد.

به نوشته ساندی تایمز، انگلیس در ماه مارس فقط چهار تانک چلنجر ۲ و پرتغال نیز تنها سه تانک لئوپارد ۲ به اوکراین خواهند فرستاد.

لهستان نیز قصد دارد در آینده نزدیک ۱۴ تانک لئوپارد ۲ ارسال کند. همچنین فقط نیمی از تانک‌هایی که آلمان وعده داده بود، آماده شده است.

در همین حال، بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان گفت که انتظار داشتیم که پس از موافقت برلین، کشورهای بیشتری برای دادن تانک‌های لئوپارد به اوکراین پیشقدم شوند.

پیستوریوس شنبه‌شب در مصاحبه با سی.ان.ان گفت که اگرچه برلین انتظار داشت که پس از موافقت آلمان برای دادن تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین، کشورهای بیشتری در این امر مشارکت کنند اما با این حال از تعداد کل تانک‌هایی که تاکنون به کی‌یف وعده داده شده است، خوشحال است.

وی افزود: اگرچه واقعا ناامید نبودم اما می‌توانم بگویم کمی ناامید شده بودم، زیرا صداهایی که قبلا در جلسه گروه تماس دفاعی اوکراین در رامشتاین در این خصوص شنیده بودیم، بلندتر بود. بنابراین، پس از اعلام موافقت خود با ارسال تانک‌ها، انتظار بیشتری داشتم.

پیستوریوس افزود: با تجمیع تانک‌های لئوپارد آلمانی، تانک‌های آبرامز آمریکایی و تانک‌های چلنجر انگلیسی، تعداد زیادی تانک برای کمک به اوکراین در نبردهایش علیه روسیه اهدا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha