۲۹ بهمن ۱۴۰۱، ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 85033705
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخه تنها شهرستان با وضعیت نارنجی کشور شد

۲۹ بهمن ۱۴۰۱، ۱۸:۰۳
کد خبر: 85033705
سرخه تنها شهرستان با وضعیت نارنجی کشور شد

سمنان- ایرنا- سرخه در استان سمنان تنها شهرستان با وضعیت نارنجی در تازه‌ترین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور شد. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، در تازه‌ترین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در روز شنبه بیست‌ونهم بهمن ١۴٠١، در استان سمنان، شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، دامغان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند.

سرخه تنها شهرستان با وضعیت نارنجی در استان سمنان و کشور است که وضعیت پرخطر کرونا در این شهرستان محسوب می شود.

شهرستان‌های شاهرود، میامی و آرادان نیز اکنون در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس آخرین نقشه رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور از امروز، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر باقی ماند و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز یک شهر است.

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد به ۹۰ شهر کاهش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی به ۳۵۷ شهر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، هر فرد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین تزریق دز واکسن کرونایش گذشته باشد باید برای تزریق دز بعدی واکسن مراجعه کند و انتظار می‌رود آحاد جامعه با انجام به موقع واکسیناسیون در حفظ حقوق شهروندی و کمک به کادر درمان در قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس همراهی کنند.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha