شهرآورد حساس یزدی‌ها برای رسیدن به قهرمانی والیبال کشور

۲۹ بهمن ۱۴۰۱، ۸:۳۷
کد خبر: 85033373
کاظم سبحان‌زاده
شهرآورد حساس یزدی‌ها برای رسیدن به قهرمانی والیبال کشور

یزد- ایرنا- مرحله مقدماتی سی‌ و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های ایران بعد از برگزاری ۲۶ هفته به پایان رسید و ۲ تیم یزد شامل شهداب و ایفا سرام اردکان در مرحله پلی‌آف برای صعود به مرحله بالاتر و رسیدن به عنوان قهرمانی در یک بازی حساس مقابل هم قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، در پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر امسال تیم‌های شهداب یزد، لبنیات هراز آمل، پیکان تهران، هورسان رامسر، پاس گرگان، نیان الکترونیک خراسان، فولاد سیرجان ایرانیان و ایفاسرام اردکان با کسب رتبه‌های اول تا هشتم به مرحله پلی‌آف صعود کردند.

شهداب و ایفاسرام در هفته‌های دوم و پانزدهم مرحله گروهی به مصاف یکدیگر رفتند که اردکان در بازی خانگی سه برد دو شهداب را شکست داد و شهداب در بازی برگشت موفق به شکست سه بر یک ایفاسرام شد و ۲ تیم در تهران برای سومین بار به مصاف هم می‌رونددر این مرحله مهم تیم‌های شهداب یزد و ایفاسرام اردکان با هم مسابقه می‌دهند، لبنیات هراز آمل به مصاف فولاد سیرجان ایرانیان می‌رود، پیکان تهران نیز با نیان الکترونیک خراسان روبرو خواهد شد و هورسان رامسر و پاس گرگان مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند.

طبق برنامه اعلامی، دور رفت مرحله پلی‌آف لیگ برتر مردان ایران روزهای یکشنبه و دوشنبه ۳۰ بهمن و یکم اسفندماه جاری با چهار دیدار به صورت متمرکز در سالن فدراسیون والیبال پیگیری می‌شود تا جدال هشت تیم مدعی کسب جام سی‌وششم آغاز شود.

در نخستین مسابقه این مرحله مهم تیم والیبال شهداب یزد که مرحله مقدماتی را با ۱۹ برد و ۵۴ امتیاز و کسب رتبه نخست جدول به پایان رساند به مصاف دیگر نماینده استان یعنی ایفاسرام اردکان می‌رود که در هفته پایانی مرحله مقدماتی حضورش در پلی‌آف قطعی شد.

تیم والیبال ایفا سرام شهرستان اردکان در پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور در فصل جاری در مجموع ۲۶ دیدار مرحله گروهی موفق به کسب ۱۳ برد و ۴۰ امتیاز شد تا به عنوان تیم هشتم جدول حریف شهداب یزد شود.

تیم‌های شهداب و ایفاسرام در هفته‌های دوم و پانزدهم مرحله گروهی به مصاف یکدیگر رفتند که اردکان در بازی خانگی سه برد دو شهداب را شکست داد و شهداب در بازی برگشت موفق به شکست سه بر یک ایفاسرام شد و ۲ تیم در تهران برای سومین بار به مصاف هم می‌روند.

شهرآورد حساس یزدی‌ها برای رسیدن به قهرمانی والیبال کشور

شهداب برای نخستین بار با کسب دو پیروزی متوالی بر تیم مدعی و با سابقه پیکان تهران در سال گذشته با افتخار بر بام قهرمانی لیگ برتر باشگاه‌های کشور ایستادمسابقه تیم‌های شهداب یزد و ایفا سرام اردکان در روز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه جاری در قالب دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور در سالن فداسیون والیبال در تهران برگزار می‌شود که برای ۲ نماینده استان یزد بسیار حساس و اهمیت دارد.

طبق مقررات فدراسیون، مرحله یک چهارم نهایی لیگ برتر مردان ایران به صورت دو برد از سه بازی برگزار می‌شود و در صورت نیاز به بازی سوم این دیدارها روزهای پنجشنبه و جمعه چهارم و پنجم اسفندماه جاری بر اساس برنامه دور رفت برگزار خواهد شد.

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر با حضور ۱۴ تیم در یک گروه شامل تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان، شهرداری ارومیه، فولاد مبارکه سپاهان، لبنیات هراز آمل، سایپا تهران، شهرداری ورامین، شهداب یزد، شهرداری گنبد، هورسان رامسر، پیکان تهران، پاس گرگان، مس رفسنجان، راه‌یاب ملل مریوان و آذرباتری ارومیه پیگیری شد.

تیم والیبال شهداب یزد برای نخستین بار با کسب دو پیروزی متوالی بر تیم مدعی و با سابقه پیکان تهران در سال گذشته با افتخار بر بام قهرمانی لیگ برتر باشگاه‌های کشور ایستاد.

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزش استانی ، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد که حدود دو هزار نفر آنها در رشته والیبال فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha