بارش برف و کولاک محور درگز- قوچان را مسدود کرد

مشهد-ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: تردد همه خودروها در جاده ترانزیتی درگز- قوچان به دلیل بارش شدید برف و کولاک و همچنین کاهش دید افقی رانندگان ممنوع اعلام شد.

جعفر شهامت چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش باران سطح جاده های حوزه شهرستان های جغتای،کلات، جوین، سبزوار، نیشابور،فیروزه، طرقبه شاندیز ، فریمان ،چناران، قوچان و بخش احمدآباد مشهد و جاده سرخس - مشهد را لغزنده کرده است.

پیش از این، تردد تریلی در جاده ترانزیتی قوچان - درگز به دلیل کولاک و بارش شدید برف ممنوع اعلام شده بود.

بر اساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی با ورود سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه گذشته بارشها به طور متناوب تا پنجشنبه این هفته تداوم خواهد داشت و مطابق این گزارش، تشکیل مه در نواحی مستعد به خصوص گردنه‌های کوهستانی و نیز احتمال کولاک برف در خراسان رضوی پیش‌بینی می شود.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی استان به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته از نظر طول راه‌ها در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha