۲۶ بهمن ۱۴۰۱، ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 85031280
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۴۹ هزار بشکه‌ای تولید اوپک/ افزایش ۲ دلاری قیمت نفت سنگین ایران

تهران- ایرنا- تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس گزارش این سازمان در ماه فوریه (بهمن‌ماه - اسفندماه) ۴۹ هزار بشکه کاهش یافت.

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، گزارش ماه فوریه اوپک نشان می‌دهد ۱۳ عضو این سازمان بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه ژانویه (دی‌ماه - بهمن‌ماه)، ۲۸ میلیون و ۸۷۶ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۴۹ هزار بشکه کمتر از ۲۸ میلیون و ۹۲۶ هزار بشکه ماه دسامبر بوده است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان، عربستان با تولید روزانه ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار بشکه، عراق با تولید روزانه ۴ میلیون و ۴۲۴ هزار بشکه و امارات با تولید روزانه ۳ میلیون و ۴۵ هزار بشکه، تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند.

بر اساس گزارش منابع ثانویه، ایران در ماه ژانویه ۲ میلیون و ۵۵۷ هزار بشکه نفت خام تولید کرده که ۲۲ هزار بشکه کمتر از ماه دسامبر ۲۰۲۲ (آذرماه - دی‌ماه) بوده است.

کاهش ۴۹ هزار بشکه‌ای تولید اوپک/ افزایش ۲ دلاری قیمت نفت سنگین ایران

افزایش بیش از ۲ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش ماهانه اوپک، در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ میلادی ۲ دلار و ۴۵ سنت معادل ۳.۱ درصد افزایش یافته است. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۳، ۸۱ دلار و ۵۶ سنت ثبت شد، در حالی که این رقم در ماه دسامبر ۲۰۲۲، ۷۹ دلار و ۱۱ سنت برای هر بشکه بود.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال ۲۰۲۲ میلادی ۸۵ دلار و ۵۹ سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه ژانویه ۲۰۲۳ به ۸۱ دلار و ۶۲ سنت برای هر بشکه رسید که یک دلار و ۹۴ سنت بیشتر از ماه دسامبر ۲۰۲۲ است.

کاهش ۴۹ هزار بشکه‌ای تولید اوپک/ افزایش ۲ دلاری قیمت نفت سنگین ایران

بر اساس تازه‌ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک (فوریه)، تقاضای جهانی نفت خام برای سال ۲۰۲۳ میلادی با اندکی رشد نسبت به برآورد پیشین (گزارش ماه ژانویه) با ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه افزایش روزانه همراه خواهد بود. مجموع تقاضای نفت جهان برای سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۰۱ میلیون و ۸۷۰ هزار بشکه پیش‌بینی شده است، در حالی که در برآورد ماه گذشته این رقم ۱۰۱ میلیون و ۷۷۰ هزار بشکه اعلام شده بود.

کاهش ۴۹ هزار بشکه‌ای تولید اوپک/ افزایش ۲ دلاری قیمت نفت سنگین ایران

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha