۲۵ بهمن ۱۴۰۱، ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 85030178
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۹۴ میلیارد ریال در پروژه‌های مخابراتی کردستان سرمایه گذاری شد

سنندج- ایرنا- مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اجرای پروژه های مخابراتی به منظور توسعه و بهبود سطح کمی و کیفی سرویس ها و محصولات مخابراتی گفت: در پنج ماه گذشته ۵۹۴ میلیارد ریال برای اجرای ۹۴ پروژه مخابراتی در استان سرمایه گذاری شده است.

به گزارش ایرنا، آزاد حکمت روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: این پروژه ها شامل توسعه سوئیچ تلفن ثابت، ADSL و VDSL، اجرای فیبر دسترسی و توسعه شبکه FTTH و ارتباطات سیار است.

وی با بیان اینکه برای توسعه سوئیچ تلفن ثابت، ADSL و VDSL در نقاط شهری و روستایی استان ۹ میلیارد و ۳۴۸ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، گفت: برای اجرای پروژه‌های تعویض سوئیچ‌های قدیمی، حذف کابل اقماری و ایجاد مراکز جدید مخابراتی در شهرستان‌های بیجار، قروه، کامیاران، مریوان، سنندج و سروآباد ۱۱ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به ایجاد شبکه و توسعه زیرساخت‌های فیبرنوری در استان با هدف ارتقای کیفیت سرویس‌ها و خدمات مخابراتی مبتنی بر فیبر نوری اشاره کرد و گفت: بیش از ۹۵ کیلومتر فیبرنوری در نقاط شهری و روستایی شهرستانهای بانه، دیواندره، سقز، سنندج، قروه و مریوان با سرمایه گذاری ۱۴۲ میلیارد و ۶۶۸ میلیون ریال اجرا و کابلکشی شده است.

وی به ایجاد سایت های جدید تلفن همراه در شهرستان های بانه و مریوان با صرف اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح ها، ساکنین محدوده سایت های جدید تلفن همراه شاهد ارتقا سرعت دسترسی به اینترنت همراه و پایداری بیش از پیش ارتباط در حوزه تلفن همراه هستند.

حکمت ادامه داد: تکنولوژی۲۲ سایت BTS در روستاهای بانه، بیجار، دهگلان، سقز، سنندج، کامیاران و مریوان با اعتباری افزون بر ۳۳۰ میلیارد ریال به ۳G و ۴G ارتقا یافت.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی پروژه‌های دیگری آغاز شده است که شرایط ارتقا و بهبود کیفیت خدمات و محصولات مخابراتی را در راستای رعایت اصل مشتری مداری به دنبال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha