۲۴ بهمن ۱۴۰۱، ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 85029336
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

خطر ریزش سنگ و بهمن / پرهیز از سفرهای غیر ضرور در جاده کرج - چالوس

کرج - ایرنا - رییس پلیس راه استان البرز گفت: با توجه به بارش سنگین برف و به دنبال آن تغییر دما ، احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن در محورهای کوهستانی این استان به ویژه جاده کرج - چالوس متصور است .

سرهنگ پیمان کرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارکرد : بر این اساس رانندگان باید از توقف در محدوده هایی که احتمال ریزش سنگ دارد، پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: دقایقی پیش یک فقره سقوط سنگ در محدوده وینه در جاده کرج -چالوس رخ داد که خوشبختانه آسیب جانی و مالی درپی نداشت.

کرمی ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری از مسافران خواست به هیچ وجه در محل هایی که احتمال سقوط سنگ وجود دارد توقف نکنند.

وی بیان کرد: در صورت بارش برف و لغزنده بودن سطح محورها، رانندگان با سرعت مناسب حرکت کنند ضمن آنکه همراه داشتن زنجیر چرخ به ویژه در جاده های کوهستانی الزامی است.

کرمی افزود: صورت ضرورت انجام سفر در جاده های البرز ، رانندگان خودروهای خود را به لوازم ایمنی ، تجهیزات زمستانی و چراغ های مه شکن مجهز کنند.

وی تاکید کرد: سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه البرز به رانندگان است.

کرمی به مسافرانی که قصد تردد از محورهای مواصلاتی البرز را دارند توصیه کرد سفرخود را به زمان دیگر موکول کنند.

وی گفت: پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظرمستقر شده است .
استان البرز دارای یک هزار و۵۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.
نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری جاده کرج- چالوس درحوزه استان البرز و نیمی دیگر درحوزه استان مازندران واقع شده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha