مجلس از رویکرد دولت برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: ایجاد تسهیلات برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور رویکرد مثبت دولت سیزدهم برای ایجاد انسجام و همدلی ایرانیان در سرتا سر جهان است و مجلس از این رویه حمایت می‌کند.

حسین بامیری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، درباره سخنان رییس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن مبنی بر ایجاد تسهیلات بی‌سابقه برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: ایرانیانی که تعلق خاطر به سرزمین مادری خود دارند و خواهان ایران قوی و با صلابت هستند باید از این فرصت استفاده کنند و بدانند که همه مسوولان با آغوش باز از آنها استقبال می‌کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: اقدام رییس جمهور برای رفع محدودیت بازگشت ایرانیان در راستای عفو عمومی رهبر انقلاب شکل گرفته و موضعی بسیار مطلوب و قابل تحسین است.

نماینده مردم لردگان با اشاره به جمعیت بیش از ۵ میلیون نفری ایرانیان خارج از کشور گفت: آنها از بُعد علمی ،اقتصادی و فرهنگی سرمایه‌های قابل توجه ای هستند و ظرفیت‌هایی دارند که می‌تواند به توسعه و رشد اقتصاد کشور کمک کنند.

بامیری اضافه کرد: ملت ایران انتظار دارند که هموطنان آنان در دیگر کشورها برای سرمایه گذاری، تولید و ایجاد اشتغال به سرزمین مادری خود برگردند و این اقدام دولت سیزدهم هم فرصت خوبی برای بازگشت آنها به کشور است.

وی افزود: بسته وحدت آفرین دولت و ایجاد تسهیلات برای بازگشت ایرانیان باعث انسجام و همبستگی ایرانیان در سرتاسر جهان خواهد شد و امید بخشی و ثبات در جامعه را تقویت می‌کند و اقتدار ایران اسلامی را به دنبال دارد.

نماینده مردم لردگان خبر مسرت بخش رییس جمهور برای بازگشت و ایجاد تسهیلات ایرانیان خارج از کشور را موجب همدلی ایرانیان خواند و گفت: این رویکرد با ایجاد سرمایه گذاری پایدار می‌تواند به رفع مشکلات کشور کمک کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اضافه کرد:اگر دولت در این زمینه نیاز به قانونی داشته باشد، حتما مجلس در این زمینه به دولت کمک می‌کند و حمایت قاطع نمایندگان از رویکرد دولت سیزدهم برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور یک ضرورت است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن با تأکید بر امتداد رویکرد عفو پدرانه رهبر انقلاب به حوزه‌های سیاسی و اجتماعی در دولت، از تسهیلات و رفع محدودیت‌های بی‌سابقه برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور خبر داد و گفت: دانشجویان و چهره‌هایی که در اغتشاشات دست به اقدامات غیرقانونی زدند، مشمول بخشودگی خواهند شد.

رئیس جمهور افزود: در راستای نگاه پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و عفو قضایی تعداد زیادی از متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر، دولت به منظور امتداد این رویکرد حکیمانه در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی از ایشان کسب اجازه کرد و با موافقت معظم‌له، دانشجویان و چهره‌های فرهنگی، ورزشی، رسانه‌ای نیز که در اثر اقدامات غیرقانونی مشمول محدودیت‌هایی شده‌اند، مورد عفو و بخشودگی قرار خواهند گرفت.

آیت الله رئیسی با اعلام اینکه یکی از محورهای بسته وحدت‌آفرین دولت، ایجاد تسهیلات بی‌سابقه برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور و رفع محدودیت حتی برای آن دسته از ایرانیانی است که در مقاطعی مرتکب اقدامات خلاف قانون شده‌اند، جزئیات بسته دولت به زودی ضمن ابلاغ به وزرا و دستگاه‌های مربوطه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha