۲۳ بهمن ۱۴۰۱، ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 85027820
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

موج هشتم کرونا در کردستان فروکش کرد

۲۳ بهمن ۱۴۰۱، ۱۲:۰۵
کد خبر: 85027820
 موج هشتم کرونا در کردستان فروکش کرد

سنندج- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تمام مناطق استان دارای رنگ آبی (بی خطر) بوده و موج هشتم کرونا در آستانه کنترل کامل است.

دکتر بهرام کندایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هفته قبل، بانه و سروآباد در وضعیت زرد (نسبتا پرخطر) و بقیه شهرستان‌ها آبی (بی خطر) بودند.

وی افزود: در آخرین نقشه کرونایی کشور، هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) نیست و یک شهرستان وضعیت نارنجی (پر خطر)، ۹۵ شهرستان وضعیت زرد (نسبتا پرخطر) و ۳۵۲ شهرستان نیز در وضعیت آبی(عادی) قرار دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تقدیر از همکاری شهروندان برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا و دیگر بیماری های تنفسی، گفت: موج هشتم کرونا در استان در آستانه کنترل کامل بوده و با کمترین آمار مرگ و میر در حال عبور از این موج هستیم.

دکتر کندایی با اشاره به سرمای هوا و نیز شیوع بیماری های تنفسی اضافه کرد: برای مقابله با این قبیل بیماری ها، کماکان اقدامات پیشگیرانه از قبیل زدن ماسک، پرهیز از تردد غیر ضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توصیه می شود.

وی از شناسایی ۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در کردستان خبرداد و افزود: در حال حاضر ۲۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که هفت نفر آنها در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان افزون بر ۲ هزار قربانی داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha