۲۲ بهمن ۱۴۰۱، ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 85026903
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پاشینیان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت

تهران- ایرنا- نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان پیام‌های تبریکی را به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبر معظم انقلاب و سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران ارسال کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای نیوز ارمنستان، پاشینیان در پیام‌های جداگانه‌ای چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

وی در پیام خود به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نوشت: روابط گرم و دوستانه ارمنستان و ایران با ریشه چند صد ساله، سنت و تاریخ غنی اهمیت ویژه‌ای برای دو کشور دارند.

نخست وزیر ارمنستان در این پیام عنوان کرد: بیش از ۳ دهه از ایجاد روابط دیپلماتیک بین جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد که در جریان آن شاهد همکاری دو جانبه قوی و استوار بودیم.

در این پیام همچنین آمده است: مطمئن هستم که روابط دوستانه ارمنستان- ایران که در فضای احترام و اعتماد متقابل شکل گرفته، دستاورهای مهمتری را در آینده برای منافع مردم دو کشور رقم خواهد زد.

پاشینیان در پیام خود به سید ابراهیم رئیسی نیز نوشت: روابط تزلزل ناپذیر ارمنستان و ایران مبتنی بر تاریخ چند صد ساله و احترام متقابل برای جمهوری ارمنستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نخست وزیر ارمنستان در پیام به رئیس جمهوری ایران تصریح کرد: من اطمینان دارم با تلاش‌های مشترک خواهیم توانست همکاری بین‌دولتی را به سطح جدیدی برسانیم که برنامه کاری چندبخشی آن گسترش بیشتر رفاه دو ملت دوست و امنیت کشورهایمان را به همراه خواهد داشت.

در این پیام همچنین آمده است: با اهمیت زیادی به دیدگاه‌های خود در برقراری و تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای، بر دعوت رسمی خود در جریان سفر سال گذشته به تهران از شما برای سفر به ارمنستان تاکید می‌کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha