۲۲ بهمن ۱۴۰۱، ۰:۰۲
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 85026389
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار کردستان: معرفی شخصیت امام(ره) از مهمترین مصادیق جهاد تبیین است

سنندج- ایرنا- استاندار کردستان گفت: اعتقاد دارم یکی از مهمترین مصادیق جهاد تبیین، معرفی شخصیت امام راحل است، شخصیتی که امروز دشمن می‌خواهد آن را وارونه به جوانان بشناساند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل زارعی‌کوشا شامگاه جمعه در جشن بزرگ انقلاب در مهدیه سنندج اظهار کرد: امروز دشمنان در فضای مجازی هجمه بزرگی علیه چهره امام(ره) در پیش گرفته‌اند تا شخصیت دیگری از بنیانگذار انقلاب اسلامی به نسل جوان معرفی کنند.

وی امام(ره) را باسیاست، مدبر، حکیم، زیرک و سرشار از ایمان و معنویت توصیف کرد و افزود: کسی که می‌خواهد شخصیت امام راحل را تبیین کند، موضوع برای خودش باید روشن باشد و به شناخت عمیقی از بنیانگذار انقلاب اسلامی رسیده باشد.

استاندار کردستان بر لزوم مرور سخنرانی‌های رهبری در ۱۴ خرداد برای شناخت هر چه بیشتر شخصیت امام(ره) تاکید کرد و گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی در فقه، اداره نیروی انسانی و بسیج عمومی مردم و مدیریت دفاع مقدس بی نظیر بود و این مهم باید به اطلاع نسل جوان برسد، چراکه در صورت کوتاهی، دشمن آن را طور دیگری در فضای مسموم رسانه‌ای به جوانان القا خواهد کرد.

زارعی کوشا جهاد تبیین را وظیفه و رسالت بزرگی دانست و ادامه داد: ای کاش با جهاد تبیین مثل سایر دستورات رهبر برخورد نکنیم و این موضوع فقط خلاصه به سخنرانی و تریبون نباشد، چراکه بیان حقایق و رسوا کردن توطئه‌های دشمنان بسیار ارزشمند و ضروری است.

وی تاکید کرد: یکی از کلیدواژه‌هایی که در ماه‌ها و یکی دو سال اخیر، بسیار مورد تاکید و تکرار رهبری بوده، جهاد تبیین است، مولفه‌ای که منحصر به موضوعی خاص نیست و روشنگری در همه عرصه‌ها را شامل می‌شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه زمین جهاد تبیین رسانه و فضای مجازی است، یادآور شد: عرصه، عرصه حساس و جنگ شناختی است و باید با آگاهی، درایت و بصیرت در راستای مقابله با دسیسه‌های دشمنان گام برداشت.

زارعی کوشا از برخی مدیریت‌ها در دولت‌های گذشته به واسطه بی‌توجهی به رهنمودها و سیاست‌های رهبری انتقاد کرد و گفت: اگر پشت سر رهبری حرکت می‌کردیم اکنون از لحاظ اقتصادی وضعیت بهتری داشتیم.

تلاش دولت رفع نارسایی‌ها است

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون دولتی سرکار است که تلاش می‌کند با وجود مشکلات فراوان، نارسایی‌ها را برطرف و مسیر درست ولی هرچند پرچالش را طی کند.

استاندار کردستان نگاه دوگانه در مدیریت کشور را آسیب‌زا دانست و افزود: دولت سیزدهم بر خلاف مدیریت‌های گذشته، خود را سرباز رهبری و نوکر و خادم ملت می‌داند و جز این شانی برای خود قائل نیست.

زارعی کوشا یادآور شد: کردستان به عنوان یکی از مهمترین نقاط کشورمان همواره مورد طمع دشمنان بوده است و دشمن به تصور غلط خود، تلاش کرده با استفاده از تفاوت قومی و مذهبی، باعث تفرقه و اختلاف شود که البته با هوشیاری مردم این توطئه ها به نتیجه نرسیده است.

وی تاکید کرد: در چند ماه گذشته نیز تمام تمرکز دشمن روی منطقه کُردی و استان کردستان بود و دشمنان سعی داشتند وضعیت موجود را وارونه جلوه داده و آن را برجسته‌سازی کنند که با بصیرت مردم با شکست مواجه شد.

استاندار کردستان با بیان اینکه بین اغتشاش و انتقاد تفکیک قائل هستیم، ادامه داد: دست کسی را که از عملکرد بنده یا مدیران استان، انتقاد کند، صادقانه می‌بوسم اما اجازه نمی‌دهیم کسانی با سواستفاده از فضای انتقاد، ناامنی ایجاد کند.

زارعی کوشا گفت: مردم کردستان اجازه نخواهند داد، محرومیتی در این استان جریان پیدا کند که ناشی از ناامنی باشد، چرا که آنان به خوبی طعم تلخ عقب‌ماندگی حاصل از ناامنی را چشیده‌ و لطمه دیده‌اند.

ضرورت حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

وی در بخش دیگری از سخنانش، به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: این انقلاب، بدون کودتا، دست خالی، بدون اتکا به قدرت‌های خارجی و به رهبری امام(ره) و همراهی مردم به پیروزی رسید، انقلابی که غربی‌ها تصورش را هم نمی‌کردند.

استاندار کردستان یادآور شد: امام با پشتیبانی مردم مسلمان، تاریخ ساز و بزرگ ایران در دوران افول معنویت و خانه‌نشینی دین و ایدئولوژی ، انقلاب کرد و بدون توسل به بیگانگان و با گفتمان مردم‌سالاری، در دنیا تحول ایجاد و ملت‌های جهان به ویژه مسلمانان را بیدار و متاثر کرد.

زارعی کوشا ضمن تمسخر تلاش دشمنان برای القای این موضوع که پهلوی‌های خائن نجات دهنده ملت ایران هستند، اضافه کرد: ملت ایران سال ۵۷ کشورشان را از دست همین خاندان مزدور و ظالم پهلوی آزاد کردند و فردا نیز با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، مشتی بر دهان دشمنان خواهند کوبید.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان هم در این نشست گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام(ره)، انسجام و وحدت کلمه مردم و ایدئولوژی اسلامی به پیروزی رسید.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات تاکید کرد: فردا با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دشمنان را ناامید و زمین‌گیر و دل دوستان را شاد خواهیم کرد.

در این مراسم، از تعدادی از خانواده‌های شهدای امنیت در کردستان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha