۲۰ بهمن ۱۴۰۱، ۱۱:۲۹
کد خبر: 85024869
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

یک شهر جدید در ساحل شرقی بندرعباس ساخته می شود

بندرعباس- ایرنا - وزیر کشور گفت: یک شهر جدید با تمام امکانات و زیرساخت‌های شهری در همسایگی بندرعباس و ساحل شرقی این شهر ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های توسعه‌ای شرق بندرعباس در جمع خبرنگاران افزود: طرح جامع این شهر جدید با نام خلیج فارس که در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: طرح جامع توسعه بندرگاه نخل‌ناخدا می‌تواند در احداث یک شهر جدید با تمام تعاریف و کاربری‌ها و تحقق یک شهر ساحلی مدرن و پیشرفته موثر باشد و با ایده‌های استاندار هرمزگان به یک مرکز تجاری مهم تبدیل شود.

وزیر کشور با اشاره به روند ساخت و توسعه بندرگاه نخل‌ناخدای بندرعباس بیان کرد: این محل نیز به مرکز تفریحات و ورزش‌های دریایی و آبی تبدیل می شود و به تردد دریایی کمک می کند.

وحیدی یادآور شد: زیرساخت‌های اولیه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اسکله نخل‌ناخدا در حال ایجاد است.

وی در این بازدید دستوراتی را در راستای تسریع عملیات اجرایی این طرح صادر کرد.

وزیر کشور در بازدید از اسکله نخل ناخدا همچنین به آغاز عملیات اجرایی تکمیل موج‌شکن فاز نخست بندر نخل ناخدا بندرعباس در آذرماه امسال اشاره کرد و افزود: تکمیل موج‌شکن فاز نخست این بندر به عنوان یک بازوی دریایی می‌تواند مرکز مناسبی برای تفریحات دریایی و ورزش‌های آبی و رونق حمل و نقل برای ساحل‌نشینان این استان باشد.

وحیدی با بیان اینکه این طرح مرحله بندی شده ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع‌تر برای ساخت آن اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان پایتخت گردشگری دریایی ایران بوده و امیدواریم این طرح بتواند به توسعه منطقه‌ای بیانجامد.

طرح توسعه بندرگاه نخل‌ناخدا شامل احداث زیرساخت‌های اولیه بندری و دریایی، جاده دسترسی، موج شکن‌ها، حوضچه پهلوگیری شناور و زیرساخت‌های گردشگری است که در قالب احداث ابر اکوسیستم دریایی و تفریحی هرمزگان تعریف شده است‌.

افتتاح پارک ساحلی بندرعباس، بازدید از محله اسلام آباد، افتتاح طرح‌های شهری و روستایی به صورت ویدئوکنفرانسی، بازدید از طرح‌های نهضت ملی مسکن و مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران درغرب بندرعباس، حضور در نشست ستاد بازآفرینی شهری وضعیت نهضت ملی مسکن، اعطای سند مالکیت به ۱۰ نفر از ساکنان بافت فرسوده شهرهای استان از برنامه‌های وحیدی به هرمزگان است.

وزیر کشور عصر امروز نیز برای تشکیل جلسه شورای اداری از بندرعباس عازم قشم خواهد شد.