سخنگوی وزارت خارجه: همسایه‌محوری اولویت دولت در سیاست خارجی است

تبریز-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اهتمام این مجموعه برای توسعه روابط با کشورهای همسایه گفت: همسایه محوری اولویت و شعار اصلی دولت سیزدهم در سیاست خارجی است.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در تبریز در بدو ورود به این شهر، توسعه روابط با کشورهای همسایه زیر چتر امنیت مشترک را رویکرد محوری وزارت امور خارجه دانست و افزود: باید توجه داشت که در پرتو امنیت مشترک روابط اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه توسعه می یابد.

وی سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در توسعه مناسبات با همسایگان را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: بدون تردید موضوع امنیت اجاره ای نیست و برای تامین آن باید همه کشورهای همسایه باهمدیگر همگرایی مناسب و مطلوب بر مبنای منافع مشترک را در اولویت قرار دهند.

کنعانی ادامه داد: شعار محوری دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی، همسایه محوری و توسعه مناسبات در فضای مشترک فرهنگی، اقتصادی و امنیتی با کشورهای حوزه شرق آسیا و همسایگان مرزی که حوزه بلافصل امنیتی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند، است.

وی گفت: سیاست جمهوری اسلامی در خصوص کشورهای بحران دار، حل بحران و رفع تنش و نیز برطرف کردن سوء تفاهمات است و همچنین در این میان توسعه روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز برای شرکت در هفتمین مراسم اعطای نشان شهریار در دانشگاه تبریز به این شهر سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha