سجادی: بودجه ناامیدکننده نیست/ وزارت ورزش رنگی نیست

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه بعد از صحن علنی مجلس می‌توان در خصوص بودجه ورزش قضاوت کرد گفت: دولت حمایت خوبی از ورزش داشته و دارد اما باید بر اساس بضاعت گام برداشت.

به گزارش ایرنا، سیدحمید سجادی پس از پایان مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور عصر امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران و در واکنش به طرح سئوالی در خصوص بودجه ورزش کشور تاکید کرد: بودجه ناامیدکننده نیست، اما پیشنهاداتی در جلسات طولانی‌مدت که در هیئت دولت داشتیم، مسایلی مطرح شد. دولت در حد بضاعت خود، برنامه‌ای تنظیم و بودجه‌ای پیشنهاد داده که مراحل تلفیق آن هم باید طی شود. کمیسیون فرهنگی مجلس هم از ما دعوت کرد که توضیحاتی در خصوص آن ارائه شد و نیازهای ورزش و بازی‌های مهمی که در پیش است را به اطلاع رساندیم و فراموش نکنیم ۲ سال بسیار مهم را پیش رو داریم که باید خودمان را برای المپیک آماده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه خاطر نشان کرد: ترویج ورزش همگانی، ورزش باشگاهی، برنامه‌های استعدادیابی و عمرانی متحمل توجه بودجه‌ای است، امیدواریم در مراحل پایانی بودجه اتفاقات خوبی رخ بدهد. دولت حمایت خوبی از ورزش داشته و باید شرایط را هم مد نظر داشت. بعد از صحن می‌توان قضاوت کرد که چه اتفاقات خوبی برای ورزش کشور رخ داده است.

سجادی در واکنش به سوالی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: من با تاج و نبی صحبت کردم که با همکاری هیئت رئیسه و کسانی که قرار است تصمیم‌گیر باشند زودتر به نتیجه برسند چرا که زمان مهم است و هر چقدر زودتر تعیین و تکلیف کنیم بهتر می‌توانیم کمک کنیم تا تکلیف کادرفنی تیم امید هم روشن شود. خیلی علاقه‌مند هستیم پس از پیروزی انقلاب تیم امید ما به المپیک راه پیدا کند و این علاقه‌مندی در همه بخش‌ها وجود دارد؛ این خوب نیست که فوتبال ما بعد از انقلاب به المپیک نرفته و باید سعی کنیم اتفاقات خوبی بیفتد.

وی در مورد اظهار نظر یحیی گل‌محمدی که گفته بود از بالا نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود گفت: نمی‌توانم صحبت‌های او را قضاوت کنم اما وزارت ورزش همیشه حامی تمام ورزش کشور بوده و خواهد بود و ما تلاش کرده‌ایم از رنگی شدن وزارت پرهیز کنیم.‌ دولت، دولت مردمی و عدالت محور است و ما سعی می‌کنیم همه جانبه برای روق ورزش گام برداشته و همه بخش‌های مختلف را به یک چشم می‌بینیم.

او در مورد رقابت‌های کشتی پهلوانی هم تاکید کرد: امروز یک کشتی با کیفیت و فینال جذابی را شاهد بودیم که با قهرمانی میرزاپور به پایان رسید و او لقب پهلوانی را کسب کرد. میرزاپور رسالت مهمی بر دوش دارد و امیدوارم روزی لقب پهلوان باشی را هم از آن خود کند. کار سنگینی توسط فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای انجام شد و در همین چند روز نزدیک به ۷۰۰ میهمان از استان‌های مختلف را پذیرا بودند که جا دارد از همه همکارانم در این فدراسیون و مجموعه تشکر کنم.

وی خاطر نشان کرد: در بخش فنی و عمرانی هم به همکارانمان خدا قوت می‌گویم چرا که کارهای خوبی در این بخش در حال انجام است، به مناسبت دهه مبارک فجر طرح‌های بسیاری در دست اقدام بوده و قرار است تا پایان بهمن‌ماه ۶۰۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی کشور اضافه شود. در دولت مردمی سیزدهم تاکنون توفیق داشتیم ۲ میلیون مترمربع به فضای ورزشی اضافه کنیم که این امر با حمایت‌های دولت، رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهور محقق شد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: به مناسبت این ایام چندهزار رویداد را خواهیم داشت که بخشی از آن آغاز شده و تشکر می‌کنم از همه فدراسیون‌ها و ادارات کل استان‌ها که اقدامات خوبی را رقم زده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha