وزیر نیرو: رفع مشکل کم‌آبی سمنان با اهتمام ویژه پیگیری می‌شود

سمنان - ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه تامین آب مهمترین گلوگاه توسعه صنعت و اشتغال در شهرهای کویری است، گفت: رفع مشکل بحران کم‌آبی در سمنان با اهتمام ویژه پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی‌اکبر محرابیان عصر پنجشنبه در آیین افتتاح ویدئوکنفرانسی طرح‌های دهه‌فجر شهرستان سرخه در استان سمنان افزود: حجم زیادی از پساب بهداشتی و بازچرخانی‌شده ظرفیت خوبی برای استفاده در شهرک صنعتی است.

وی ادامه داد: ممنوعیت در زمینه استفاده از پساب بازچرخانی شده در بخش صنعت سمنان وجود ندارد و باید استفاده از این ظرفیت با تامین زیرساخت تقویت شود.

محرابیان بیان کرد: اجرای طرح‌های دارای مجوز در حوزه صنعت آب و برق استان سمنان باید تسریع شود تا مردم از حلاوت اجرای طرح‌ها برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: موضوع خط انتقال مراحل قانونی را طی می‌کند و رفع مشکل کم‌آبی در استان سمنان با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: کارشناسان تقویت برق را در شهرستان سرخه مورد بررسی قرار می‌دهند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: ۵۵ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتبار ۳۵۵ میلیارد تومان در سرخه نشان از عملکرد مطلوب در این شهرستان است.

وزیر نیرو بیان کرد: آبرسانی به برخی روستاهای سرخه استان سمنان که از آب‌ آشامیدنی محروم هستند در قالب جهاد آبرسانی دنبال می‌شود.

اعتبار طرح‌های دهه فجر امسال سرخه ۵۴ درصد افزایش یافت

فرماندار سرخه گفت: امسال در ۴۴ سالگی انقلاب، ۵۵ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتبار ۳۵۵ میلیارد تومان در شهرستان سرخه افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

حجت‌الله کرمانی افزود: ۵۵ طرح عمرانی و اقتصادی به وسیله ۱۵ دستگاه اجرایی در سرخه ازجمله شهرداری، شرکت گاز، توزیع برق، آبفا، جهاد کشاورزی، توسعه و تجهیز مدارس، بنیاد مسکن، کمیته امداد، میراث فرهنگی و آب منطقه‌ای، صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌ها افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی یادآور شد: اعتبار تخصیص‌یافته برای افتتاح و کلنگ‌زنی طرحهای عمرانی و اقتصادی سرخه در دهه فجر امسال در مقایسه با سال گذشته، ۵۴ درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان سمنان شامل افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در دامغان، افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب دامغان، آغاز ساخت سه‌هزار سامانه خورشیدی پنج کیلوواتی حمایتی استان سمنان در امیریه دامغان، بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب و افتتاح ۱۴ طرح آب و فاضلاب در شهرستان شاهرود، و افتتاح طرح‌های اقتصادی و عمرانی و همچنین حضور در میز ارتباط مردمی و نشست تخصصی با مدیران صنعت آب و برق در شهرستان سرخه، از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر نیرو به استان سمنان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha